Gå til innhold
Hundesonen.no

Syste


Ricco

Recommended Posts

Skrevet

tenkte jeg skulle fortelle en historie om en Chihuahua som ei dame i lokalklubben vår har.

Hun har fått beskjed hos sin faste vetrinær mange, mange ganger om å slanke den. (Dette har pågått noen år.)

Må og nevne at han har vore undersøkt av samme vet. mange ganger.

Men ved en tilfeldighet så besøkte hun en annen vetrinær, og der lurte de på om de kunne få ta røntgen av hunden, og de fikk de selvsagt.

Vet dere hva de fant? Jo, en syste full av urin! Skal jeg og fortelle hvor mye veske den innholdt? Holdt dere fast: 2 LITER!!!!!!! Tenk det da på en så liten hund!!

Han hadde hatt det så lenge at de desverre måtte ta den eine nyren, men i dag så er han i full vigør igjen, og eigeren sier hun har ikke sett ham så glad og full av liv på lenge!

Skrevet

Oi, så utrolig bra at han fikk det godt til slutt - det kunne jo faktisk gått ganske galt :( Utrolig at noen vetrinærer ikke ser sånnt... :evil:

Tenk så vondt det må ha vært, og han har kanskje i tillegg blitt satt på diett, når det ikke var noe galt med spisingen hans, huff stakar..

Noen ganger skulle man nesten ha ønsket at de kunne prate :mrgreen:

Hilsen Michelle :)

Skrevet

oi det var mye :shock:

men det er no bra at en annen vett. fant ut av det da, sånn at det ble gjort neo med det. :):wink:

Skrevet

Ja heldigvis gjorde det det. Men eg trur det var i siste liten for når dei åpna buken så var nesten alle tarmene klemt sammen.

Skrevet

stakkkar hund.

naboen til min mor og de hadde en gammel glandingshund på 16 år og hun la seg pluttselig ned på gulvet i stuen deres og hylte av smerte.

de for til dyrelegen med henne og der fant de en svults i magen hennes på størrelse med et hodet til en nyfødt unge og den hunden var sånn på størrelse med japanerene mine altså.

de prøvde å redde hunden men klarte det ikke for hun var så gammel og svultsen var så stor :) savner den lille damen litt men det er no sånt som skjer og hunden var jo så gammel også, de som eide den hadde hatt hunden siden den var 5 uker så det var en trist familie å besøke i noen uker etter at dette skjedde, men så hadde jo de andre dyr også så de måtte jo ta seg sammen for de andre hundene og kattenes skyld.

  • 1 month later...
Skrevet

en slags svults / klump med ansamlinger av enten bakterier eller som i dette tilfellet veske, hvis jeg ikke tar helt feil. en syste kan også vare fyllt med andre ting som f.eks. kreft tror jeg. :wink:

Skrevet

AUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!

Jeg har syste i kneet. Min er ikke så stor akuratt, men det er VONDT. :-s

kan ikke tenke meg hvordan den hadde det. :lol:

Ikke akuratt så veldog flink VET! [-X

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...