Gå til innhold
Hundesonen.no

Omplassering av hunder


Taz

Recommended Posts

Skrevet

Har noen vært inne på www.omplasseringavhunder.no ?

De har sjukt mangen valper til omplassering nå.. Fikk nesten sjokk når jeg kom inn på siden.

Tror det var 18 valper de har til omplassering.. :-o

Skrevet

Enten så har de "beslaglagt" valper fra en useriøs eier av ei tispe, eller så er det vel tilfeldig at 2-3 blandingstisper har fått uønskede valper på denne tida... Ikke veit jeg, men mange valper var det gitt. Håper alle får et nytt og godt hjem!

Skrevet

Har allerede sett det.. Har veeeldig lyst til å ta hånd om en av de valpene ;) Det er i disse tider man "glemmer" alt om fremtidige planer om Collie Korthåret og Bergamasco ;)

De var veldig søte da, får håpe de får et godt hjem ;)

Skrevet
Er ikke Sølvi "Ricco" her da??

Hun jobber i allefall med omplassering :?  

Nææh!! Se på Fjompen og Eyolf!! :) De var nuddelige .. skulle ønske jeg hadde'n :wink:

Jo, det stemmer jeg jobber der.

Det er ikke 18 valper, det er 23 stykker. det er 3 forskjellige kull. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...