Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips..


Guest Christine

Recommended Posts

Guest Christine
Skrevet

Jeg må bare dele tipset med dere..Kan gjøre at dere ikke får så vondt som jeg fikk :P

Altså..Om dere skal ha langline så kjøp en solid en, som IKKE skjerer seg inn i huden...

JEg og veninna mi trente med langliner på en slette i dag, og hun brukte klæssnor til langline...

Jeg trenger vell ikke si at smarta klarte og miste hele snora og hunden`?

Godbye my dog liksom..

Vi gikk på en liten leiting, som straks ble avbrutt av mine smertefulle AU!!

Hunden hadde kommet bakfra og i den farta hadde han klart og viklet klessnora inn i foten min. JEg som hadde på meg TO bukser og TO sokker fikk klessnora rett inn i huden.

Idet hunden trakk og løp videre dro han fram foten min...I det braket og smellet, var hunden borte igjen.

Langlina? Den satt fortsatt fast i foten min..Godt innskjært...

Gjennom buksene og sokkene...

Veninna mi var 10 meter lenger fremme og hun hørte at bånnet røyk..

Tenkte og dele dette med dere, fordi det annbefales ikke og skade foten på den måten... :rolleyes:

Tilslutt må jeg si at veninna mi skjønte pointet med ordentlig langline.. ;)

Skrevet

klessnor? Jøsses :) dumt av en norgesmester i hundekjøring vil jeg si, ikke bare er hunden rask, men sterk også!

næi, skaff ordentlig langline til henne du, om hun ikke gjør det selv nå :) lett og lage en selv også...

Guest Christine
Skrevet

klessnor? Jøsses :) dumt av en norgesmester i hundekjøring vil jeg si, ikke bare er hunden rask, men sterk også!

næi, skaff ordentlig langline til henne du, om hun ikke gjør det selv nå :) lett og lage en selv også...

HeHe..Hun laget den jo selv.. :)

Skrevet

HeHe..Hun laget den jo selv.. :)

med noe annet enn en klessnor vel og merke! Men er ikke den så tynn at det ikke går an å få tråkket på den? er jo kjekt med noe som ikke bare glir under foten, men som faktisk stopper når man tråkker. det er hovedgrunnen til at jeg bruker langlina liksom :)

Guest Christine
Skrevet

Joda..Men hun hadde ikke kjøpt enda...Dette båndet ble han bindet i noen ganger, og ble borte for hun. Før hun tok det i bruk i dag.. :)

Skrevet

Flaggsnor er veldig grei å bruke til langline(iallefall på en liten hund, vet ikke hvor mye den tåler), ikke er den så dyr heller. Bare et tips fra min side

Skrevet

Vi bruker lassoline og er strålende fornøyd med det! Anbefales på det sterkeste! Ikke brenner den i hendene, ikke henger den seg så lett opp i busker og kratt og den er lett og holde ren :) (Dessuten så er den knæsj-gul, så den vises godt!)

Guest Christine
Skrevet

Jeg er veldig fornøyd med min oransje glatte gummiline.

Jeg oog :)

Skrevet

Jeg har ikke ennå, men holder på å spare opp til 145 kr (ja, jeg er ekstremt blakk), også skal jeg kjøpe en 15 meters lang line på dyrebutikken.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...