Gå til innhold
Hundesonen.no

Rocky har vært ute og bade idag!


Heidi

Recommended Posts

Idag var vi nede ved sjøen. Og for første gang svømmet Rocky ;);)

Han var ikke mye for vann som mindre men idag da vi kastet en pinne ut fløj han ut i vannet. Var litt moro og se. Han likte det i hvertfall ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

så morro!! Kan tenke meg Rocky koste seg skikkelig!! ;)

Har bestemt meg for å lære Vicky å svømme i år.... hun er livredd vann.... gleder meg veldig til badesesongen ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min toller jente ELSKER å bade. Det nesten umulig å få henne opp igjen. Når hun vet at vi er i nærheten av et vann drar hun skikkelig i båndet og blir skikkelig skuffa hvis hun ikke får bade. Vi er ofte ved et vann da, ca. annenhver dag hvertfall. er så deilig å se når hun har det så gøy og så er det jo veldig bra trening også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja han syns dette var gøy. Ville slet ikke op av vannet igjen ;)

Goshi og elsker å bade! I går kveld så var vi og et par til med en valp på stranden så begge hundene fikk bade. Det er så artig å se hvor gøy de har det i vannet!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noen som vet noe om bading og miniatyrhunder??

Bør jeg i det hele tatt la henne bade ennå?

Tviler egentlig på at hun vil men ;)

Hadde jo vært gøy, men litt skummelt å, hun er jo så bitteliten...

Hva tror dere?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ingen hunder har vondt av å svømme.

En god måte å trene musklene i bena og resten av kroppen på uten å få leddskader osv.

Og hvis hun vil det selv. Så hvorfor ikke? ;)

Har jo ikke noe å sei at det er en miniatyr hund.

Men de kan være større sjangs at de ikke vil.

Og så lenge det ikke er store strømmninger under vann.. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...