Gå til innhold
Hundesonen.no

boxer


boxerlover

Recommended Posts

Skrevet

Heisann

Nå har vi 4 boxere da, så vi er jo helt frelst på boxer!

I mine øyene er jo dette den perfekte rase, det er en rase som passer meg utrolig godt!

Boxern er jo en allaround hund til 1000, det er jo en bruks hund som passer til det meste.

En kjempe god familie hund, de elsker jo mennesker. De finnes ikke redd for noe, og er veldig tilpassnings dyktige. Hos boxern for man en super tur kamerat og verdens beste venn.

For noen folk kan nok boxern bli for voldsom, de har det med og hoppe og bruke labbene mye *merk navnet boxer* Og de større hann hundene kan sikle. Ingen av våres som sikler, bare hannhunden om det er mat i nærheten, og om det er veldig varmt og han er sliten. Også er det som noen folk kaller de fiser hunder da hehe..

Skrevet

Ja boxeren er en veldig ok hund. Istemmer det.

Men apropos det med sikling: Dersom boxeren din sikler er det en feil ihht rasestandarden.

Har selv boxer, og den sikler ikke. Vår boxer har dessuten fire bein godlt plantet på jorda. Han er glad, men han går ikke bananas i glede og spretter rundt som en ball heller.

Sterke og gode allroundere.

mh

cl

Skrevet

Har alltid hatt sans for boxer, jeg. Kjenner ikke mer til dem, enn det jeg ser når jeg møter dem, men. Det virker som en glad, trygg rase, men kanskje med litt mye futt (?). Det bor to "gærne" hanboxere borti gata her, men jeg mistenker at det skyldes understimulering og at det ikke er rasetypisk! Det er jo en hund med mye krefter, da! En flott hund!

Skrevet

Jeg syns de er sjarmerende hunder. Ser liksom litt tilbakstående ut, noe som gjør dem så søte :D Vet ikke om jeg ville hatt en selv. For de blir visst sent voksen, og så har jeg hørt at flere eiere sier at de er vrien å trene alene trening med.

Skrevet

Syns boxere er morsomme hunder. Jeg liker hunder med litt sprett i (ikke i den forstand at de river deg overende, da). Kjenner flere ålreite boxere.

Jeg syns ikke de er stygge, men utseendet er ikke helt min stil. Foretrekker hunder med lengre neser og stramme lepper. Har også mer enn én gang vært nødt til å gå hjem og putte jakka i vaskemaskinen etter at diverse boxere har funnet ut hvilken lomme jeg oppbevarer godbitene i. Ja, jeg vet at de ikke skal sikle, men det brydde ikke disse boxerne seg om i hvertfall. Men det er jo ikke et stort problem, og det gjelder heller ikke alle boxere jeg har møtt. Kan alltids tåle litt slafs fra en trivelig boxer B)

Der jeg vokste opp hadde naboen vår boxer. Pleide å være litt skeptisk til mellomstore/store hunder da jeg var liten (noe som har gått heeeelt over nå!), men denne hunden var jeg trygg på. Han var en god ambassadør for rasen :D

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hele familien min er boxerfrelst! :P En fantastisk hund, med godt humør og elsker barn. Vi har nå vår tredje SnowBoxer, og vi kommer nok aldri til å skifte rase :P De finner alltid på noe sjarmerende tull, og elsker å løpe og kose seg i skogen. At de er vanskelig å trene har ikke jeg merket noe til, annet enn å få dem til å få dem til å gå fint i bånd, for de er jo giret hele tiden :P Men det er jo en del av sjarmen som boxereiere elsker :wub: Jeg hadde " vanlig" rød boxer når jeg var liten, men de tre siste har vært hvit. Og de neste boxerne i mitt liv, kommer nok til å være hvite de også :P Det er mange raser jeg har lyst på, men jeg kommer alltid til å ha en boxer i hus. Verdens herligste hund! :P ( Ikke særlig objektiv da) :P

Skrevet

Jeg liker boxere veldig godt. De er så livlige å blir på en måte aldri voksne, og det liker jeg veldig godt med dem. De er rett og slett ubersjarmerende :wub: . Men jeg tror nok ikke vi kommer til å skaffe oss noen boxer, selv om jeg syns rasen er kjempeherlig.

Skrevet

cl: Det med sikling kommer an på hvor mange rynker de har i fjeset. Hvis du går inn på presenter deg selv, så ligger det et bilde av min boxer, og han kan sikle fælt hvis det er noe godt han har lyst på :P Mens min mors tispe har nesten ingen rynker i fjeset, og hun sikler ikke i det hele tatt. Men ok, Box har ett ganske stort fjes da :wub: Den forrige tispen min, Toya, siklet heller ikke noe særlig. Det kom bare vann rennende ut av munnen hvis det var noe ekstra godt i luften :P Men om det er en standardfeil, så gjør det ingenting, for hele boxeren vår er jo en " standardfeil" siden han er hvit...

Skrevet

boxer ja.. de er skjønne da.. men aldri noe jeg kunne tenkt meg å ha selv... for lite hår :wub:

de er utrolig menneske og dyrekjære.. har erfart zorbas sine boxere.. hihi :P

Skrevet

Personlig elsker jeg boxere :P Selv om jeg ikke kjenner noen veldig godt, så jeg kan ikke så mye bakdeler med dem. Men utseende er jo fantastisk og de er så utrolig artige å se på :P Personligheten demmes er også dritkul :P

Skrevet

Jeg synes at boxere er helt utrolig nydelige. Særlig de mørke. Skulle gjerne hatt en selv, om jeg hadde hatt nok energi. For energibunter, det er de! I hvert fall de jeg har møtt og lest om. Og en del av dem forblir vel mer eller mindre i valpestadiet resten av livet? :D

Jeg liker derimot ikke boxere med aaalt for korte snuter. Vil heller ha dem mer som de var i gamledager.

Skrevet

Jeg liker boxere veldig godt. Når jeg skulle kjøpe hund vurderte jeg boxer. Har alltid hatt sans for dem :D Fantastiske hunder, med ett herlig gemytt :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...