Gå til innhold
Hundesonen.no

Palisades Pack II kløv fra Ruff Wear.


Recommended Posts

Skrevet

Bilde026.jpg

Jepp det har jeg :icon_redface: Loke fikk sin første tur med kløven i dag, som du ser tok han det veldig bra..Jeg brukte den mye på min tidligere hund og jeg er godt fornøyd.

Skrevet

Bilde026.jpg

Jepp det har jeg :icon_redface: Loke fikk sin første tur med kløven i dag, som du ser tok han det veldig bra..Jeg brukte den mye på min tidligere hund og jeg er godt fornøyd.

Dessverre ser jeg ikke bildet av en eller annen grunn...?

Men sitter den godt på hunden, og er den enkel og ta av/på?

Jeg bestilte en slik i dag, og er sååååå spent. Har fra før en kennel kløv som jeg ikke er noe fornøyd med. Klønete å få av/på og ikke synes jeg den sitter noe bra heller.

Skrevet

Hmmm..rart..jeg ser da bildet helt fint ;)

Den er enkel og ta av og på og sitter veldig godt på Loke.Satt litt dårligere på min forrige hund, men den var nok et nr for stor til han :)

Skrevet

Hvor kan man få kjøpt en slik?

Hjemmefra ser jeg bildet :) Den var kjempefin.

Jeg har bestilt min på www.barehund.no Og den kostet kr. 1070,- i str M.

Skrevet

Hvordan er den i forhold til Approach Pack?

Etter det jeg har hørt så er Approach PackII nesten samme kløven bare at veskene ikke kan taes vekk og den går i mindre størrelser.

Skrevet

Etter det jeg har hørt så er Approach PackII nesten samme kløven bare at veskene ikke kan taes vekk og den går i mindre størrelser.

Jeg har en Approach PackII til Mira, og den fungerer helt greit for oss. Ikke det at vi bruker den til å bære så alt for mye, siden hun er så liten.

Men når jeg har noe i lommene så går det helt fint og den ser ut til å sitte bra på henne :icon_redface:

Skrevet

Jeg har nå fått kløven min, og den er KJEMPE fin!

Veskene er til å ta av, og selen under kan brukes som vanlig sele. I lommene inn mot kroppen til hunden er det poser med kork, til å ha vann i. Det gir også en kjølende effekt på hunden. Veskene er passe store, og det er noen fine små-lommer rundt omkring til bæsje-poser, nøkler, mobil osv. Den sitter såpass bra, og er godt polstret der den kan gnage, så "håndtaget" mitt på ryggen er brukandes til å hjelpe hunden hvis det skulle være nødvendig.

Jeg er storfornøyd, og min hund som fikk panikk av at jeg tredde på han den store kennelkløven, kløver nå som bare det. Stolt som en hane. :icon_redface:

Anbefales!

Guest Christine
Skrevet

Jeg har nå fått kløven min, og den er KJEMPE fin!

Veskene er til å ta av, og selen under kan brukes som vanlig sele. I lommene inn mot kroppen til hunden er det poser med kork, til å ha vann i. Det gir også en kjølende effekt på hunden. Veskene er passe store, og det er noen fine små-lommer rundt omkring til bæsje-poser, nøkler, mobil osv. Den sitter såpass bra, og er godt polstret der den kan gnage, så "håndtaget" mitt på ryggen er brukandes til å hjelpe hunden hvis det skulle være nødvendig.

Anbefales!

Oj...Hørtes ut som en super kløv :D

Må nok mase meg til enda en kløv ja..Den andre er tross alt litt ødelagt i festet <_<

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...