Gå til innhold
Hundesonen.no

Dreamweaver - et lite problem


Nina

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har endelig fått tak i dreamweaver igjen etter at hardisken gikk for en stund siden, og har begynt å pusle på en ny hjemmeside. Jeg er helt nybegynner og kan ikke noe html, så derfor lager jeg en side hvor jeg slipper å bruke html. Kan egentlig ingenting om hjemmesidelaging og skjønner ikke så mye om dreamweaver så dere er advart(trenger grundig forklaring :) )

Men over til spørsmålet: Jeg vil dele opp hjemmesiden i frames(tror det heter det, hvis jeg ikke har missforstått). Har fått til det, men når jeg skal lagre siden skjønner jeg ikke så mye. Hvis jeg ikke har misforstått så lagrer jeg først framesettet, før jeg så lagrer hvert enkelt frame? Men når jeg så skal åpne det igjen en annen gang så får jeg ikke til å redigere på størrelsen på de forskjellige delene, altså dra de svarte strekene(kantlinjene som deler opp siden)på bildet:

utennavn1yj.gif

Det ble muligens litt kronglete forklart og muligens jeg har missforstått noe, men håper noen skjønner hva jeg mener og orker å hjelpe meg.

Skrevet

Gå på View (helt øverst), klikk på Visual Aids og huk av ved Frame Borders.

Da skal de redigerbare skillelinjene dukke opp igjen :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...