Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilket digitalkamera har du.?


Tore

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har et digitalt kompaktkamera, Canon PowerShot A95. Kjøpte det for nesten et år siden. I dag hadde jeg kanskje valgt et annet, men det passer meg på veldig mange måter, og har mange flere valgmuligheter og funksjoner enn det mange andre kompaktkameraer har. Liker at det er litt stort og "noe å holde på", liker at jeg kan ha såpass lav blender (2,8) og såpass høy lukkertid.

I tillegg har jeg et filmbasert speilrefleks og et digitalt videokamera.

Skrevet

Jeg har Canon Eos 350D - kjøpt inn i februar som en bursdagsgave til meg selv. Jeg valgte det fordi jeg ikke hadde noe kamera før dette, og ville ha et kamera som man kunne bruke til det meste, som kunne ta gode bilder i alle situasjoner og som vil vare lenge. I :) my Canon :(

Men begynner å innse at dette kameraet ikke bare koster de 8000 jeg betalte, maser jo stadigvekk om tilbehør jeg bare MÅÅÅÅ ha..

Skrevet

Jeg kjøpte Canon S2 IS med 2x512Mb minne for halvt år siden...

Valgte det fordi jeg ikke har rå til speilrefleks, så da er jeg en sånn speilrefleks wannabe, med alle instillinger som et speilrefleks og en linse med helt konge ZooM... Jeg vet jeg valgte rett... :)

Neste kamera blir dog et dSLR til ca 10.000 + linser... Men det blir vel en stund til man får rå til det... :(

(har også et Sony digitalt videokamera.)

Skrevet

Har et fujifilm finepix S5000. Valgte det fordi det hadde gode resultater på anmeldelser og tester, virket bra og profft, til en rimelig penge. :) Det er et bra kamera, men jeg er jo så treg til å lære meg det enda bedre. Synd det. Og så skulle jeg ønske at jeg hadde et mindre digitalkamera, siden det er lettere å ta med på tur og reiser.

Skrevet

Jeg har hatt mange forskjellige kamera opp gjennom tidene, men min digitale kameraverden startet i 2000 da jeg investerte i et "fantastisk" Fujifilm Finepix S2400 med 2,4 mpix... :). Jeg var veldig fornøyd med det inntil jeg fant ut at EGENTLIG var det jo et dårlig kamera sammenlignet med de som etterhvert kom.

Jeg kjøpte et Fujifilm Finepix S7000 for 2 år siden - og det hadde jo alle mulige manuelle innstillinger - og ikke minst en fantastisk bra makrofunksjon. Et kjempebra kamera egentlig, og jeg angrer nesten litt på at jeg solgte det... I mars investerte jeg i et NIKON D50 (skulle nok hatt et som tar litt flere bilder pr sek, men lommeboka hadde nok også sitt å si...). Dette kameraet er jeg også veldig fornøyd med, og med litt ekstrautstyr har fotograferingen fått en helt ny dimensjon - dog savner jeg makro-funksjonen jeg hadde på Fuji-kameraet mitt. Jeg må nok investere i ei makro-linse, evt nærlinse - jeg synes nemlig det er utrolig morsomt å ta makro-bilder.

Siri

Skrevet

Jeg har fujifilm finepix s7000. Når jeg kjøpte det visste jeg ikke så mye om kameramerker og sånn, men har jo vært ganske fornøyd da. :) Hadde jeg skulle kjøpt et nytt nå så hadde jeg nok valgt et annet da, men...

Også har jeg et lite HP 935 tror jeg det heter. :rolleyes: Bruker ikke det så mye da, men hender jeg tar det med på tur noen ganger. Spesielt om det er dårlig vær og er redd for å ødelegge det andre. :(

Skrevet

Jeg har Nikon Coolpix 7900.

Jeg valgte det fordi det fikk bra på tester og det tok skarpe bilder. Kjøpte det i februar og er veldig fornøyd så langt.

Skrevet

Jeg har et Olympus C-310 digitalkamera, som jeg har hatt i halvannet år. Og så har jeg Olympus E-500 digitalt speilrefleks. Elsker det kameraet!

Lenge leve Olympus! :)

Guest Christine
Skrevet

Har Acer ett eller annet..-Delvis ødlagt..

Fikk det i bursdagsgave..

Skrevet

Har et Olympus Camedia C-160..

Valgte det ikke.. fikk det til jul for to år siden ;)

Hvis jeg får mye penger til konfen, kommer jeg nok til å kjøpe meg et nytt :)

Skrevet

Har et HP m 22 tror jeg det heter.. Jeg kjøpte dette i rom jula pga jeg måtte ha ett digitalt, fordi jeg ikke hadde dette fra før:P Så var det rimelig da jeg ikke hadde så mye penger da! Men skal etterhvet skaffe meg ett speil refleks kamera:)

Skrevet

Etter et par filmbaserte kompaktkamera og et filmbasert aps speilrefleks fant jeg den digitale verden.

Har et Fujifilm Finepix 2800Zoom - en oldtidslevning i digitalverdenen med 2,1 mill pixler. På tross av dette er det egentlig et bra "naturbildekamera", så lenge man har lys - er veldig lyssvakt. Styrken til kameraet er god optikk, 6x optisk zoom og meget bra fargegjengivelse.

Så ble det et Casio QV 4000, 4,1 mill pixler, 4x optisk zoom, en stor klump av et kamera, men det beste digitale kompaktkamera jeg har vært borti til dags dato - selv om det begynner å bli gammelt. Har alle manuelle muligheter som på et speilrefleks, har muligheten for å skru på linser og filtre som på speilrefleks, har gode autofunksjoner, og ca 110 forhåndsinnstilte "scenery", alt i fra bryllup med softfokus til akvarium med antirefleks osv osv. Kan sette det på manuelt og selv sette både blender, lukkertid, hvitbalanse, velge fokuspunkter, endre farge-gjengivelse, har flere forskjellige filtre innebygget og masse enchantments for å endre fargegjengivelse. Eneste ulempe med dette kamera er at det bruker relativt mye batteri og er stort, tungt og klumpete til kompaktkamera å være. Hadde i sin tid veiledende utsalgspris på 12.000,- så dette er ikke akkurat et "standard kompaktkamera". Jeg kjøpte det på tilbud for 8.000,- :)

Etter Casio'en ble det et Canon digital Ixus 700. Et kjekt lite 7,1mill pixelkamera, greit og kjekt på alle måter, imponerende bra i forhold til størrelsen, men kommer aldri i nærheten av Casio'en på hverken muligheter eller billedkvalitet. Innkjøpt av kun en grunn, å ha et lite kjekt kamera som man kan ta gode bilder med - for det man oppdager med kun store kamera er at de ofte blir liggende hjemme når man skal på lange turer til fjells (pga vekt - på flerdagersturer teller slikt), på fest, på arrangementer, på småreiser osv) - og til dette bruket er Canon'en kjempebra.

EDIT: Og hvorfor jeg valgte de forskjellige? Fuji'en etter anbefaling fra fotograf, Casio'en etter å ha lest et par gode tester, for så å få prøve kameraet selv - falt øyeblikkelig. Canon'en etter å ha prøvd "forgjengeren" og sett hvor mye som bodde i et så lite kamera - at man kunne få gode bilder selv med ett såpass lite kompaktkamera, og etter å ha irritert meg over at Casio'en var så stor at den ofte ble liggende hjemme...

Nå sparer jeg til digitalt speilrefleks, ennå ikke helt sikker på hvilket jeg kommer til å gå for.

mvh

HeliX

Skrevet

Jeg har et canon 350D, med to linser og en SKIKKELIG blitz (canon speedlite 580EX)! Hadde tidligere et Nikon 5700, men da prisene på dig. speilrefleks dalte, kunne jeg ikke dy meg.

Er utrolig fornøyd med kameraet, og skulle virkelig ønske at jeg hadde råd til de dyre og lyssterke linsene. Men det kommer vel...

Skrevet

Har olympus mju: 700.

Fikk det til konfirmasjonen, fordi jeg ønsket et kamera med over 5 megapixel (har 7.1) og som kunne tåle litt trøkk (siden jeg ødelagte det forrige ved å miste den i bakken mange mange ganger). Er veldig, veldig fornøyd med det!

Var og lekte meg litt med noen bilder i stad:

http://i62.photobucket.com/albums/h93/galingx/P1010007.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h93/galingx/P1010025.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h93/galingx/P1010029.jpg

Skrevet

Har olympus mju: 700.

Fikk det til konfirmasjonen, fordi jeg ønsket et kamera med over 5 megapixel (har 7.1) og som kunne tåle litt trøkk (siden jeg ødelagte det forrige ved å miste den i bakken mange mange ganger). Er veldig, veldig fornøyd med det!

Var og lekte meg litt med noen bilder i stad:

http://i62.photobucket.com/albums/h93/galingx/P1010007.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h93/galingx/P1010025.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h93/galingx/P1010029.jpg

Oi! Det virka som et godt kamera! Hvordan er det med bilder av ting i fart da? Som agility og lekende hunder?

Skrevet

jeg har Olympus U-mini med 4.megapixel..

Ønsket meg et lite og helt greit kamera til jul som man kan ta med seg over alt.

Og det skal jo tåle litt i tillegg.

Er jo fornøyd jeg, bare jeg hadde hvert en litt bedre fotograf :icon_redface:

Skrevet

Jeg kjøpte Canon EOS 350D i går! Fra før av har vi ett Fujifilm Finepix S 5000 eller noe tror jeg.. husker ikke hva det heter!

jeg kjøpte 350D etter å ha lest en del tester, prater med folk som har det Kameraet og vært en helg med silje og Lånt hennes og knipset masse!

Skrevet

Her blir det tatt bilder med mitt lille olympus M mini digital på 4.0 megapixel,og jeg er fornøyd med dette lille kameraet jeg. :icon_redface:

men har siklet på et skikkelig speilrefleks kamera, som kan ta bilder hurtigere - jeg savner en sånn 3 -5 bilder i sekundet knipseknapp,som min mor sitt haugamle kamera hadde,og vet derfor ikke helt hvilket kamera jeg skal kjøpe...

Har hatt Olympus som de siste 3 kameraene,og jeg er veldig fornøyd med dette merket da..

Skrevet

Oi! Det virka som et godt kamera! Hvordan er det med bilder av ting i fart da? Som agility og lekende hunder?

Det har jeg faktisk ikke prøvd ennå. Men prøvde å ta noen av kaninen min når han kommer mot nettingen på buret, og det funket supert og bildene ble veldig klare.

Skrevet

Det har jeg faktisk ikke prøvd ennå. Men prøvde å ta noen av kaninen min når han kommer mot nettingen på buret, og det funket supert og bildene ble veldig klare.

Kjempe bra! ;) Du får ta med deg Cita, Sico og Birte ut en tur vettu :wub: Så får du testa det og :icon_redface: He, he

Skrevet

Jeg har FujiFilm FinePix F11, valgte det fordi det var ett av de beste allround kompaktkameraene i prisklassen jeg hadde råd til.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...