Gå til innhold
Hundesonen.no

Izgara's Acapella - "Ace"


tuppetroll

Recommended Posts

Da er lille Ace kommet hjem - 8 uker gammel idag. Valpete, herlig, og selvfølgelig verdens vakreste tervueren! Hun synes det var litt skummelt å flytte vekk fra alt som var kjent og kjært, men jeg regner med at hun tør opp i løpet av morgendagen. Skal la henne, Mia og Minnie møtes etterpå :D

Et bilde av herligheten - dårlig pga tatt med blitz, flere kommer i morgen :P

acehjemme.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 107
  • Created
  • Siste svar

*hoppe* hun er jo vakker ! :P *smelt* de er så skjønne..hilste på en svart liten en på søndag og ble smertelig oppmerksom på at selv om jeg har eid 2 sorte og hatt en rød i "pensjon" har jeg aldri hatt en belgervalp :D *misunnelig*

De har så herlige ører.... :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det har vært et spennende døgn for oss begge to nå - men kryss i taket, lille Ace lå og sov musestille i buret i hele natt! I dag bestemte jeg meg for å ta henne med på en liten vandretur i bånd. Hun har jo aldri hatt på seg bånd før, så det gikk litt i rykk og napp, men etterhvert gikk hun som en kule :icon_redface:

Tok noen bilder, blir nok flere i morgen, for da er det meldt bra vær :o

Albumet finner du her

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om jeg ikke har vært belger, og valpesyk før, så ble jeg det nå! :o helledussen så nydelig! Synd de blir så svære.. :o

Lykke til med lille nurket, og vil se flere bilder av herligheten altså! :P

De blir jo ikke såååå svære da :o Foreløpig skal jeg bare nyte hvor liten og bamsete hun er, for jeg antar at hun kommer til å vokse FORT. Hun er jo ved 8 ukers alder like høy som Mia & Minnie :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De blir jo ikke såååå svære da :o Foreløpig skal jeg bare nyte hvor liten og bamsete hun er, for jeg antar at hun kommer til å vokse FORT. Hun er jo ved 8 ukers alder like høy som Mia & Minnie :icon_redface:

Har ei tispe her i bygda som ikke er stort større en Ask... tror faktisk hun er mindre :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer! ;) Tenk hvor nydelig den jenta kommer til å være når hu blir voksen :P

Nydelig lita jente det der!

Ja, får håpe hun beholder sitt vakre ytre også da :P

pene tervetrollet...

Har hun funnet seg til rette i det nye hjemmet nå da.? :)

Joda, hun har funnet seg til rette - i dag har vi vært på skogtur med en venninne og hennes valp, og hun har storkost seg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...