Gå til innhold
Hundesonen.no

Forside bilde


Guest Vicky

Recommended Posts

Guest Vicky
Skrevet

Hei alle sammen! Nå er jeg ferdig med websiden, men trenger forslag til hva slags bilde jeg burde ha på forsiden min. Hvis bilde, hva slags bilde? eller hva annet?

Håper fra svar fra dere webguruer :icon_redface:

Skrevet

Det kommer jo an på hva du har på resten av sidene dine. Et bilde av hunden (eller hva det er sidene handler om) og en liten oversikt over hva som befinner seg på nettstedet ditt burde være greit :icon_redface:

Guest Vicky
Skrevet

Det kommer jo an på hva du har på resten av sidene dine. Et bilde av hunden (eller hva det er sidene handler om) og en liten oversikt over hva som befinner seg på nettstedet ditt burde være greit :icon_redface:

Oversikt var jammen lurt! Takk for tipset Havana. Siden skal handle om meg og hunden min, og snart en Papillon som kommer i hus :o Det blir for det meste om trening. Egen blogg hvor jeg prøver å skrive så ofte som mulig, og når jeg ser noe nytt i treningen. Så kan man liksom følge med på hvordan vi oppnår målene :P Hovedemnet på siden er nok Lydighet, men kommer også litt om Agility, freestyle og andre sporter vi prøver oss på :P

Er det et bilde som kommer opp og man må trykke på for å komme til resten av siden?

Nei, det vil jeg ikke ha :P jeg tenker på et helt vanlig bilde jeg kan ha på indeksen, eller forsiden liksom... Hva slags bilde egner seg best? På hovedsiden liksom. Et bilde? eller annet? Kom med forslag hvis du har ;) Setter kjempe pris på andres meninger om det der.

Endret av Mod: slått sammen dobbelpost

Skrevet

Nei, det vil jeg ikke ha :icon_redface: jeg tenker på et helt vanlig bilde jeg kan ha på indeksen, eller forsiden liksom... Hva slags bilde egner seg best? På hovedsiden liksom. Et bilde? eller annet? Kom med forslag hvis du har :o Setter kjempe pris på andres meninger om det der.

Godt å høre :P

Men jeg synes Havana kom meg gode ideer

Skrevet

Hvis du skal ha et bilde, så syns jeg kanskje et bilde av hunden, eller både deg og hunden sammen. Så får man inntrykket av hvem dette her er med en gang!

Skrevet

Et pent bilde av hunden(snart hundene :icon_redface::o) som gjerne viser dens personlighet på en god måte :P

Kanskje sammen med eier slik Julie sier..

Og en oversikt slik Havana sier?

Nå vet ikke jeg om du mener at dette er det som skal komme opp med en gang man trykker på siden og skal fungere som en index med meny og slikt, eller om du bare ønsker et bilde (vel nå har du vel sagt at du ikke bare skal ha et bilde forsovidt... hehe)

Toppbanner, meny, bilde-link til epost og gjestebok kanskje?

*gleder meg til den blir lagt ut :P*

Guest Vicky
Skrevet

Et pent bilde av hunden(snart hundene :P:D) som gjerne viser dens personlighet på en god måte :P

Kanskje sammen med eier slik Julie sier..

Og en oversikt slik Havana sier?

Nå vet ikke jeg om du mener at dette er det som skal komme opp med en gang man trykker på siden og skal fungere som en index med meny og slikt, eller om du bare ønsker et bilde (vel nå har du vel sagt at du ikke bare skal ha et bilde forsovidt... hehe)

Toppbanner, meny, bilde-link til epost og gjestebok kanskje?

*gleder meg til den blir lagt ut :P*

haha :P den er ikke noe å glede seg til :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...