Gå til innhold
Hundesonen.no

Forside bilde


Guest Vicky

Recommended Posts

Guest Vicky

Hei alle sammen! Nå er jeg ferdig med websiden, men trenger forslag til hva slags bilde jeg burde ha på forsiden min. Hvis bilde, hva slags bilde? eller hva annet?

Håper fra svar fra dere webguruer :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kommer jo an på hva du har på resten av sidene dine. Et bilde av hunden (eller hva det er sidene handler om) og en liten oversikt over hva som befinner seg på nettstedet ditt burde være greit :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

Det kommer jo an på hva du har på resten av sidene dine. Et bilde av hunden (eller hva det er sidene handler om) og en liten oversikt over hva som befinner seg på nettstedet ditt burde være greit :icon_redface:

Oversikt var jammen lurt! Takk for tipset Havana. Siden skal handle om meg og hunden min, og snart en Papillon som kommer i hus :o Det blir for det meste om trening. Egen blogg hvor jeg prøver å skrive så ofte som mulig, og når jeg ser noe nytt i treningen. Så kan man liksom følge med på hvordan vi oppnår målene :P Hovedemnet på siden er nok Lydighet, men kommer også litt om Agility, freestyle og andre sporter vi prøver oss på :P

Er det et bilde som kommer opp og man må trykke på for å komme til resten av siden?

Nei, det vil jeg ikke ha :P jeg tenker på et helt vanlig bilde jeg kan ha på indeksen, eller forsiden liksom... Hva slags bilde egner seg best? På hovedsiden liksom. Et bilde? eller annet? Kom med forslag hvis du har ;) Setter kjempe pris på andres meninger om det der.

Endret av Mod: slått sammen dobbelpost

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, det vil jeg ikke ha :icon_redface: jeg tenker på et helt vanlig bilde jeg kan ha på indeksen, eller forsiden liksom... Hva slags bilde egner seg best? På hovedsiden liksom. Et bilde? eller annet? Kom med forslag hvis du har :o Setter kjempe pris på andres meninger om det der.

Godt å høre :P

Men jeg synes Havana kom meg gode ideer

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Et pent bilde av hunden(snart hundene :icon_redface::o) som gjerne viser dens personlighet på en god måte :P

Kanskje sammen med eier slik Julie sier..

Og en oversikt slik Havana sier?

Nå vet ikke jeg om du mener at dette er det som skal komme opp med en gang man trykker på siden og skal fungere som en index med meny og slikt, eller om du bare ønsker et bilde (vel nå har du vel sagt at du ikke bare skal ha et bilde forsovidt... hehe)

Toppbanner, meny, bilde-link til epost og gjestebok kanskje?

*gleder meg til den blir lagt ut :P*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Vicky

Et pent bilde av hunden(snart hundene :P:D) som gjerne viser dens personlighet på en god måte :P

Kanskje sammen med eier slik Julie sier..

Og en oversikt slik Havana sier?

Nå vet ikke jeg om du mener at dette er det som skal komme opp med en gang man trykker på siden og skal fungere som en index med meny og slikt, eller om du bare ønsker et bilde (vel nå har du vel sagt at du ikke bare skal ha et bilde forsovidt... hehe)

Toppbanner, meny, bilde-link til epost og gjestebok kanskje?

*gleder meg til den blir lagt ut :P*

haha :P den er ikke noe å glede seg til :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...