Gå til innhold
Hundesonen.no

E-post fra Nicolette Craft?


Ulvinne

Recommended Posts

Skrevet

Noen fler enn meg som har fått e-post fra denne personen?

Stod ikke noe i e-posten, bare et vedlegg som het: grandad. Turte ikke åpne det jeg..

Skrevet

Husk: Avsendernavn kan forfalskes veldig enkelt!

Man kan se i selve "headeren" til filen, hvem som egentlig sendte eposten og ikke hvem den personen bare utgir seg for å være.

Videre, har de avanserte virusene såpass utspekulerte arbeidsmetoder at de vil bruke navnelisten til en infisert pc og så sende rundt virus med tilfeldig generert tekst.

Forøvrig, er de heldigvis for det meste på engelsk.

Ergo. får du plutselig viagra.zip fra bestemoren din, vet du mest sannsynlig at det er virus!

Slike ting har vi nok en fordel på, siden vi er norske og det meste av spam/virus kommer på engelsk.

Guest Christine
Skrevet

Hmm.-.Dette var nyttig Olav..

Jeg får ofte mail i spamboksen min, om at Mathias etellerannet Loves you..

Kremt..Det sier jo litt da...

Og tomme mailer uten vedlegg?

Hva er det?

Har virus senderen glemt å sende med viruset eller noe sånnt? :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...