Gå til innhold
Hundesonen.no

Halsbånd


Recommended Posts

Skrevet

Tingen er den at Tinka er som Houdini. Hun har flott teknikker til å komme utav det meste - seinest i dag stoppet hun opp, og når båndet ble stramt (jeg gikk foran henne i min egen lille verden, vi var på slutten av turen og da går vi begge bare og rusler), trakk hun hodet ned litt. Det var utrolig pussig å se på henne når hun skjønte at hun hadde klart å komme seg ut - det gikk opp et lys for henne og hun sprang seg en liten tur (kom tilbake 30-60 sek etterpå, men allikevel).

Det har skjedd flere ganger at hun kommer seg løs fra halsbånd, og sela hennes sitter ikke så bra som jeg skulle ønske at den satt. Dessuten er det upraktisk å trene med sele på, syns jeg. Derfor trenger jeg et nytt halsbånd, og det må være av typen "vanskelig å komme seg ut av." Strup vil jeg overhodet ikke ha (det kommer hun seg utav uansett - i alle fall gjelder det retrieverkobbel). Jeg har sett på en del halsbånd, men finner ingen som jeg liker eller som jeg syns ser bra nok ut, og som ikke koster en formue.

Er det noen andre her med utbryterkonger som har halsbånd å anbefale, som enten selges i dyrebutikker eller i nettbutikker?

Skrevet

Det finnes tre ting Loke "ikke" får seg ut av.Strup hvis jeg er oppmerksom (han fyker ut hvis jeg ikke følger med), webmaster selen fra ruffwear og nomesele (begge klarer han hvis jeg gir han muligheten, men de hefter han så jeg vinner tid ).Jeg kjøpte en gang et halsbånd som kostet 600 kr til han, det ble brukt en dag : han rygget rett ut av den på et nanosekund i vikingskipet. Halvstrup er halvtrygt, jeg må være oppmerksom og røske tak i det jeg får tak i av pels når han plutselig skyter bakover eller senker hodet, men stort sett fungerer det til daglig.

Min forrige belger var av samme ulla og glad i å bråke så jeg har utviklet en sjette sans når det kommer til houdini hunder og en lynrask "gripe tak i belgerpels" refleks. Tror det er det beste tipset mitt: vær oppmerksom!

Skrevet

Du har nok rett i det, at det smarteste kanskje er at jeg blir litt mer oppmerksom. Men hun har jammen meg en fordel når det gjelder å snike seg unna - for det første er det ikkeno pels for meg å gripe fatt i om hun skulle løpe, og for det andre har hun så mye halsskinn at halsen ikke er så alt for mye smalere enn hodet. Heldigvis kommer hun raskt tilbake!

Nytt halsbånd må jeg uansett ha, for jeg vil ha et som jeg er sikker på at ikke løsner seg opp litt i løpet av turen.

Webmastersela har jeg forresten kjempelyst på, men det må bli når jeg har litt mer penger enn hva jeg har nå.

Skrevet

Du har nok rett i det, at det smarteste kanskje er at jeg blir litt mer oppmerksom. Men hun har jammen meg en fordel når det gjelder å snike seg unna - for det første er det ikkeno pels for meg å gripe fatt i om hun skulle løpe, og for det andre har hun så mye halsskinn at halsen ikke er så alt for mye smalere enn hodet.

He he :) Loke har bredere krage enn hode noe som gjør at han bare kan rygge elelgant ut.Det er også den jeg griper tak i :) Kjekt med pels noen ganger :)

Skrevet

Collien jeg passer av og til er sånn..Hvis det er noe han ser som han vil bort til, rygger han i full fart bakover med hodet ned.Det eneste som holder han på han er strup, så han må gå med det..Han har et rundsydd lærhalsbånd og det fungerer veldig bra :)

Skrevet

Collien jeg passer av og til er sånn..Hvis det er noe han ser som han vil bort til, rygger han i full fart bakover med hodet ned.Det eneste som holder han på han er strup, så han må gå med det..Han har et rundsydd lærhalsbånd og det fungerer veldig bra :)

Hadde et rundsydd lærstrup tidligere, helt til vi glemte å ta det av en kveld og hun tygde det i stykker (hunden min må jo høres helt fæl ut). Brukte det i motsatt ring, sånn at strupeffekten ikke fungerte, mest fordi det var så sabla irriterende at halsbåndet aldri gikk tilbake om det strammet seg (hunden min går ikke på min venstre side og ser opp på meg hele tiden, selv om det tar opp en god del av tiden hennes).

Kanskje jeg finner noe lærhalsbånd som er utformet som et belte, det tror jeg hadde vært bortimot ideelt.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...