Gå til innhold
Hundesonen.no

Statuer i Oslo


Nirm

Recommended Posts

Skrevet

Kom over disse statuene i Oslo i natt, og måtte bare stoppe og ta bilder. Noen som veit hva de skal forestille? Ser jo ut som noen ulver eller coyoter eller noe liknende, men tenkte kanskje at de forestilte noe/noen spesielt.

Bilde 1

Bilde 2

Skrevet

De står utenfor et hus i Uelandsgate. Ikke langt fra Alexander Kjellandsplass. Aner ikke hva som er i det huset...

Skrevet

Nei, ikke Fenris... Men denne ligner det litt på:

She-wolf_suckles_Romulus_and_Remus.jpg

Siterer bildetekst: The ancient bronze Capitoline Wolf suckles the infant twins Romulus and Remus, the twins added in the 16th century.

Romulus og Remus var grunnleggerne av det gamle Roma.

Mulig det var den jeg husket...

Skrevet

Kom over disse statuene i Oslo i natt, og måtte bare stoppe og ta bilder. Noen som veit hva de skal forestille? Ser jo ut som noen ulver eller coyoter eller noe liknende, men tenkte kanskje at de forestilte noe/noen spesielt.

Bilde 1

Bilde 2

Skulpturene skal forestille ulver. Hørte historien bak en gang, men jeg husker ikke lenger hva den gikk ut på. Det er vanlige leiligheter i husene rundt. Trappa de står ved kalles for Ulvetrappa eller Ilatrappa og blir omtalt på denne siden: http://forbruker.no/bolig/article524831.ece

Jeg bodde like i nærheten for en del år siden :lol:

Skrevet

Takker. :lol: Fine er de. *pakker hammer og meisel* Ingen legger sikkert merke til om jeg tar de med meg hjem... :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...