Gå til innhold
Hundesonen.no

Møkkaposer


Sirup

Recommended Posts

Bruker svarte poser, kjøper dem i dagligvarebutikker. Kreperer om vi en gang har kjøpt poser uten hank! Aller best liker jeg denne typen:

4d179cc622ed128b76700c83586d4bc7.jpg

Kaster posene i nærmeste søppelkasse som det passer seg å kaste i (går ikke opp noen sin hundre meter lange oppkjørsel for å kaste posen, men ser ikke på det som uhøflig å kaste posen i søppeldunken deres om den står nærme veien). Setter aldri igjen poser i naturen, da lar jeg heller dritten ligge uten pose. Hender dog at jeg lar posen ligge til hjemveien hvis jeg veit at jeg skal gå samme vei tilbake, og at det er veldig langt til neste søppeldunk på turen jeg har planlagt å gå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bruker litt av vhert.. jeg er aldri tom, kan bruke brødposer også om det kniper.

Kjøper stort sett poser i dagligvarebutikken

Kaster herligheten i søpplekasser, helst de offentlige..

Endret av Mod: slo sammen dobbelpost :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Liker ikke poser med knyting, blir så innmari mye pose til så lite bæsj.. ;)

Jeg tømte ICA butikken jeg jobba på før for en type hundeposer som desverre hadde gått ut av produksjon, tror jeg kjøpte 15 ruller eller noe. :) Har enda av de, de knitrer ikke i lomma (viktig!) og er ganske tykke (tror jeg må på KIWI eller obs å se neste gang jeg må kjøpe).

Og jeg kaster de helst i offentlige søppeldunker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bruker svarte poser, kjøper dem i dagligvarebutikker. Kreperer om vi en gang har kjøpt poser uten hank! Aller best liker jeg denne typen:

4d179cc622ed128b76700c83586d4bc7.jpg

Kaster posene i nærmeste søppelkasse som det passer seg å kaste i (går ikke opp noen sin hundre meter lange oppkjørsel for å kaste posen, men ser ikke på det som uhøflig å kaste posen i søppeldunken deres om den står nærme veien). Setter aldri igjen poser i naturen, da lar jeg heller dritten ligge uten pose. Hender dog at jeg lar posen ligge til hjemveien hvis jeg veit at jeg skal gå samme vei tilbake, og at det er veldig langt til neste søppeldunk på turen jeg har planlagt å gå.

Sånne bruker jeg også.. de er ganske bra egentlig :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De med hank knitrer og det skal de ikke gjøre :) Dessuten føles de litt for tynne. De tykke posene i smale ruller er min favoritt, det vil si: nå kjøpte jeg nettopp en rull som var dårlig i sveisen i bunnen :rolleyes: Posen ble veldig lett etter litt svinging fram og tilbake......

Lenke til kommentar
Del på andre sider

.... bare de ikke er vanskelig å få åpna så.. frustrerende og stå der og gnikke og gni for å finne åpningen, gjerne i noen blå grader for å være helt sikker på å redde dagen...

kan jo blåse i dem, men det er kaldt på fingrene lell..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Liker best de jeg kjøper på ICA. Rullen er så liten at jeg putter hele rullen i lomma. Det er ikke hank, men jeg snurrer og knytter igjen før jeg putter den i nærmeste søpledunk som står ved veien. Går liksom ikke inn i hagen til folk for å låne søpledunken. Kvier meg ikke for å kaste den lille svarte posen i andres dunk. De vil vel heller det, enn å ha dritten langs veien. Jeg mener, det er jo en søpledunk vi snakker om?! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg synes også Prix posene er best! :) Ikke noe knitring og med hank, men de var altfor små de vi fôret med Labb, så de anbefales ikke om det kommer ekstremt mye ut.. :rolleyes:

Jeg har forresten sett stilige rosa, orange og blå bæsjeposer i Sverige en gang. Litt tøffere med farge på enn de svarte som alltid tyter ut av alle lommene og veskene mine ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Liker best hundeposene vi kjøper på Prix. De har hank og er av plast som ikke knitrer. De koster 9 kr for en rull med 40 poser ;)

Pleier å kjøpe de jeg også..

Men hvorfor i all verden er det så nøye om de knitrer da....? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har litt forskjellige poser som jeg har kjøpt litt rundt om kring.

Jeg HATER å gå tom så da er det bedre at det ligger tre ruller enn ingen i gangen når jeg skal ut.

Best liker jeg den som jeg kjøper på Meny som ikke har hang og som ikke knitrer, på en god annen plass kommer posene til Rema som har hank og knitrer.

Skal ta meg en tur på Prix imorgen og kjøpe de posene som ikke knitrer med hank og prøve ut dem. ;)

Jeg bruker ALDRI noe annet enn sorte hundeposer, derfor er jeg så utrolig nøye på at jeg har flere ruller enn jeg egentlig trenger. :)

Når jeg kaster dem så kaster jeg de aldri i naturen, men i offentlige søppelkasser eller prvatekasser som står nære veien (selvom jeg ikke liker å gjøre det, litt flaut om eieren ser meg :) )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

De med hank knitrer og det skal de ikke gjøre ;) Dessuten føles de litt for tynne. De tykke posene i smale ruller er min favoritt, det vil si: nå kjøpte jeg nettopp en rull som var dårlig i sveisen i bunnen :rolleyes: Posen ble veldig lett etter litt svinging fram og tilbake......

Finnes tykke poser med hank som ikke knitrer, de bruker jeg mest. Kjøper på Prix :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg liker de små svarte som ikke knitrer. De selges på Rimi og kommer i en kjekk rull. Har også en hundeposedispenser til å ha farga hundeposer i men liker ikke de posene. De var ganske fancy i orange og blått men var dyre, gjennomsiktige og knitra veldig. Posene kaster jeg i offentlige søppeldunker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...