Gå til innhold
Hundesonen.no

Serchaj har kuttet seg på et blåskjell eller noe.


tm100021

Recommended Posts

Vi var i stranden igår kveld og så på bussen hjem og så at han blødde, reiv oppen del av genseren min og bandt det rundt beinet hans, vi kom så hjem og heldigvis var guro der og hjalp meg, hun fikk renset det osv, og vi prøvde og lage en bandasje som han kanske så fort rev opp igjen, men vi fikk ihvertfall renset det og stoppet blødningen og lagt han i buret, jeg har ringt dyrlegen og han sa at de sydde ikke på tredepoten(Hvis det er det heter?) Og sa hva jeg kunne gjøre, han kan ikke løpe og heller ikke gå fort da begynner det og blø igjen, såret er ikke dypt men bredt, det ser ut som om noen har skjært av en bit liksom... Og han "kjenner" ikke smerten, altså han viser det ikke(Ikke halter på foten eller slikker på det..)

Serchaj er som mange vet en mynde, med høy aktivitets behov, og nå får han verken løpt eller gå fort engang,... Han bjeffer og er kjempe frustrert, han er vant til å gå lange turer hverdag og er vant til å løpe mye også, nå får han bare ut i hagen for å tisse... Jeg hjernetrimmer han så mye som jeg kan men det ser ikke ut som om det hjelper, og jeg har ikke peiling på hva jeg skal gjøre... Noen som har forslag?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

har du prøvd å gå litt spor i hagen med ham?

Legg noen godbiter i bløt i en ketsjup flaske en halvtimes tid. Og når vannet har fått "smak" så går du ut i hagen og spruter et spor og så henter du hunden og lar han spore opp (på slutten legger du noen superduper gode godbiter)

Pito er helt kjørt etter et par slike økter.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Amigo kutta seg på tredeputen for en tid tilbake siden. Han fikk 3 stålstifter i det og kunne belaste med en gang. Jeg gjorde ingenting med det - han hadde kun en tynn bandasje som ramla av etter noen dager. Såret grodde fint og det synes ikke engang.

Så lenge såret gror fint og det ikke kommer betennelse i det så kommer dette til å gå fint. Hunder har generelt god grohud så det går ikke mange dagene før det er tett!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...