Gå til innhold
Hundesonen.no

Serchaj har kuttet seg på et blåskjell eller noe.


tm100021

Recommended Posts

Skrevet

Vi var i stranden igår kveld og så på bussen hjem og så at han blødde, reiv oppen del av genseren min og bandt det rundt beinet hans, vi kom så hjem og heldigvis var guro der og hjalp meg, hun fikk renset det osv, og vi prøvde og lage en bandasje som han kanske så fort rev opp igjen, men vi fikk ihvertfall renset det og stoppet blødningen og lagt han i buret, jeg har ringt dyrlegen og han sa at de sydde ikke på tredepoten(Hvis det er det heter?) Og sa hva jeg kunne gjøre, han kan ikke løpe og heller ikke gå fort da begynner det og blø igjen, såret er ikke dypt men bredt, det ser ut som om noen har skjært av en bit liksom... Og han "kjenner" ikke smerten, altså han viser det ikke(Ikke halter på foten eller slikker på det..)

Serchaj er som mange vet en mynde, med høy aktivitets behov, og nå får han verken løpt eller gå fort engang,... Han bjeffer og er kjempe frustrert, han er vant til å gå lange turer hverdag og er vant til å løpe mye også, nå får han bare ut i hagen for å tisse... Jeg hjernetrimmer han så mye som jeg kan men det ser ikke ut som om det hjelper, og jeg har ikke peiling på hva jeg skal gjøre... Noen som har forslag?

Skrevet

har du prøvd å gå litt spor i hagen med ham?

Legg noen godbiter i bløt i en ketsjup flaske en halvtimes tid. Og når vannet har fått "smak" så går du ut i hagen og spruter et spor og så henter du hunden og lar han spore opp (på slutten legger du noen superduper gode godbiter)

Pito er helt kjørt etter et par slike økter.

Skrevet

det er veldig effektivt for da må hunden konsentrere seg (og dermed må han gå ganske sakte) og da skader han ikke poten sin :barfy:

Skrevet

uff da. God bedring til Serchaj!

Spor i hagen hørtes lurt ut, eller så kan du kanskje lære han noen nye triks, hvis han er interesseert i å jobbe litt for godbiter da.

Skrevet

Så lenge det ikke er noe sår som blir slått opp og kan sprike så kan det gå at du sørger for å ha noe som holder poten tørr + sokk på ute så kan dere gjerne gå tur, selvom han aller helst vil løpe.

Skrevet

Amigo kutta seg på tredeputen for en tid tilbake siden. Han fikk 3 stålstifter i det og kunne belaste med en gang. Jeg gjorde ingenting med det - han hadde kun en tynn bandasje som ramla av etter noen dager. Såret grodde fint og det synes ikke engang.

Så lenge såret gror fint og det ikke kommer betennelse i det så kommer dette til å gå fint. Hunder har generelt god grohud så det går ikke mange dagene før det er tett!

Skrevet

Stemmer det. De gangene santoz og andre hunder eg vet om har kuttet seg på selve tredepoten har det grodd fort! :rolleyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...