Gå til innhold
Hundesonen.no

Chihuahua


charlotte

Recommended Posts

Skrevet

Ja det er helt forferdeligt. Mere forferdelig er dem som virkelig gir så mange penger for en hund uten papirer :roll:

Skrevet

Så noen annonsen om mollosermix som var på dyrenett.no nettopp?

Den kostet 7000 kr, og det var blanding.

Litt merkeligt å selge blandingshunder for den prisen da.

Skrevet

ikke uvanlig å se så høye priser på blandingshunder lengre og heller ikke påhunder uten papirer.

jeg så blanding av rottweiler og dobberman til 8000,- må no si at jeg hadde aldri giddet å gi så mye for en hund som ikke kan stilles ut. :wink:

Skrevet

kan jo bare kjøpe en renraset doberman eller rottweiler til nesten samme pris.:D tror ikke jeg hadde betalt 7000 kr for en blanding.

Skrevet

På blandings hunder til den prisen burker de dette med at det er en sjelden blanding. Og folk går jo på dette.

var blanding av chihuahua og yoki terrier eller noe til 9000 kr!

Det var en sjelden blanding!

:?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...