Gå til innhold
Hundesonen.no

HVvor ofte skal man pusse tenna til hunden ?


Michelle

Hvor ofte skal man pusse tenna til hunden ?  

13 stemmer

  1. 1.

    • 1 gang i uka
      9
    • hver 2 uke
      0
    • 1 gang i mnd
      2
    • pr 6 mnd
      2


Recommended Posts

  • 1 month later...
Skrevet

Ville sagt en gang i uken.... Ikke bare for tennene sin del , men for at det skal være greit å sjekke munnen uten at det blir noen problemer!! Så rett og slett som en øvelse, hvertfall hvis man skal stille ut! :D

Skrevet

Er ikke flink til å puse tennene til hundene jeg altså. :oops:

De har bestandig masse bein å tygge på da, å det hjelper også masse.

Har pusset litt med vann noen ganger da, har ikke prøvd noen av de tannpastaene med leversmak og forskjelig.

Skrevet

Jeg sa 1gang i uka, men det var fordi det ikke var 2 ganger i uka der...

Jeg prøver å være flink til å pusse to ganger, men noen ganger må jeg inrømme at det blir bare en gang. #-o

Men jeg tror ikke hun dør av at jeg "slurver" noen ganger. :mrgreen:

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...