Gå til innhold
Hundesonen.no

hun det er snakk om her vet jeg hvem er!


Lazita

Recommended Posts

Skrevet

http://www.bt.no/dyr/article366319

bodde ikke så langt i fra henne tidligere, de hundene fikk aldri gå turer, de ble luftet på terassen det var alt.

en gang så traff jeg dem på tur med to av hundene og da gikk de til butikken og tilbake og det tok bare 5 min hver vei å gå, det er snakk om mynder dette altså og de skal jo ha mosjon.

hun var oppdretter og stilte mye ut og vant mye på utstillinger men hva hjelper det når en ikke gidder å ta vare på hundene sine. :D

må si jeg er glad at hun ble fratatt hundene sinen.

ble kjent med en vetrinær en gang når guttungen var på rikshospitalet for å oppereres og hun hadde en hund i fra denne damen og den hunden hadde en feil som ikke fantes på den rasen her i landet men hun oppdretteren hadde klart å avle frem den sykdommen på sine hunder ;)

med hjelp avlitt innavl så klarte hun å avle frem en sykdom som den rasen ikke tidligere hadde hatt her i landet og som var lite kjent på rasen i utlandet. :-o

det skulle ikke vært lov altså :D

bra hun blir fratatt retten tilå ha hunder i 5 årspør du meg :D

Skrevet

tenk å unnskylde seg med "at det er samboeren som sier at hundene må stå i bur" da, hadde min samboer sagt det til meg så hadde jeg bedt han om å legge seg i bur om natten.

det må jo være en grense for hvor mangen hunder en kan ha i et lite hus, og i så fall så bør en ha mere kontroll på hundene og at de i det minste er husrene når en har så mangen hunder, de hadde sikkert hatt det mye bedre om de hadde stått i en hundegård spør du meg.

Kine du har jo sett huset vi leier i kjellerne på, det huset hun damen med alle de myndene bor i er mindre (nesten halvparten av det vi leier i),og der bodde det nesten 30 hunder.

det sier seg selv at det er litt vell mangen hunder. rasene hun ble fratatt er italiensk mynde (de er så stygge at jeg får frysninger av dem) og wippet (litt penere utsende menikkemin sort hund), tror ikke det var andre raser.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...