Gå til innhold
Hundesonen.no

Dette ble ikke noen koslig tur


Miko

Recommended Posts

I dag bestemte vi oss for å ta en lang deilig tur med Miko.

Vi kjørte 5-10 minutter fra oss til et sted som det er kjempe fine tur områder.

Norsk Rottweiler Klubb har åsså en stor plass der, med agility bane å sånn.

Vi bestemte oss for å gå dit, å det var ingen andre der.

Når vi kom opp var det så stille å fint, å jeg skulle ta på Miko langlina (da jeg ikke slipper han på steder jeg vet det kan komme andre hunder, å da det er søndag som er typisk turdag)

I det jeg tok av Miko selen og på med halsbåndet så kommer det en dame og mann, med 2 unger.

Ungene var vel i 3 til 5 års alderen.

De hadde med seg en rotweiler tispe.

De kom bort til oss med den i bånd i ville at den skulle hilse på Miko.

Miko som er litt skeptisk til store hunder reagerte da med å bjeffe, hoppe rundt å tøffe seg.

Så gikk de unna oss, med å si at han var litt sur.

Så slapp de hunden sin, å den ville bare bort til oss, noe som gjorde at jeg ikke kunne slippe Miko.

Da den bare skulle til oss å de folka som eide den bare dreit i det å var langt unna, så sa jeg til mamma at "nå går vi, detta gidder jeg ikke!".

Så kommer rotweileren mot Miko i 110, når dem kom bort "skøyt den bust", knurrer, å begyne å dytte Miko rundt.

Miko ble jo kjempe redd å viste ikke hva han skulle gjøre å begynte å prøve å gå unna, men den ga seg ikke, til slutt blei jeg nødt til å løfte Miko etter båndet bort, da jeg så at dette ikke ville ende bra om vi ikke gjorde noe.

Så kommer den "kjerringa" som eier den, å bare sier "Laika kom hit, kom hit".

Så sa jeg: "Kan du være så snill å ha hunden din i bånd når du ikke har kontroll på den".

Da fikk jeg til svar at: "Er du tøff i kjeften eller?".

Mamma sa da: "Hu må vel få snakke, når dere ikke klarer passe på den"

Da kom "gubben" bort å lurte på hva som skjedde.

Vi pakka tinga våre å gikk, så kommer "bikkja" mot oss igjen, å Miko blei jo helt nervøs stakar.

Mamma sa: "hvis den prøver seg igjen så spenner jeg til den".

Å da kom "gubben" mot oss å skjelte mamma ut for "feite megge" å vi "måtte bare passe oss".

Så finner han en snøball eller det var vel mere is å springer etter oss å skjeller oss ut for det ene å det andre.

Så sa jeg: "du har vel ikke tenkt å hive den".

Å joda det gjorde han, den sneia oss!

Herregud, jeg blei åsså redd, han var jo helt gal!

Mamma sa at: "Dette skal vi anmelde", å det kunne vi bare prøve oss på fikk vi til svar.

Vi fikk tatt bilder av bilskiltene, bilen hang jo nesten ikke sammen, festa med strikk her å der.

Ååå er så sinna, Miko som var blitt så mye bedre til å takle å møte større hunder, noe jeg har jobba mye med.

Men nå er vel alt ødelagt.

Sånne folk altså.

Det er greit rotweiler klubben har noe av området, men ærlig talt.

Det står åsså et skilt at: "Alle kan ferdes, bare man rydder opp etter seg".

Mamma har akkurat ringt politiet, å han mannen mamma snakka med syns vi skulle anmelde dem.

Han skreiv opp i journalen, bilnummeret å sånn.

Tror nok vi får ta en tur på politi stasjonen å anmelde dem i morra.

Dette ble ingen koslig søndags tur nei.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uff, det er så trist når sånne ting skjer. Skjønner ikke at det er mulig jeg. Folk må da kunne ta hensyn til andre, og når de heller ikke hadde noe særlig kontroll på bikkja så har de vel egentlig ikke så mye de skulle sagt. Slik oppførsel som du beskrier her er langt over streken.

Gubben har vært borti lignende, holdt på å havne i slosskamp han..Det er jammen ikke festlig å gå tur når sine ting skjer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herregud for noen folk da åssen kan voksne mennesker gjøre noe sånnt da ? ufordragelig oppførsel kaller jeg dette. Må bare anmelde folka fins nå grenser hva folk skal finne seg i da... Og håper det går bra med Miko hverfall ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Ånei! Så teite folk... ;)

Håper det går bra med dere da.. ;)

Milo har problemre med Schæfere og en gang ville han forsvare seg for en Rottweiler. Det endte i en voldsom kamp...Og jeg fikk kjeft fordi jeg prøvde og få Milo ut...De sa at hunden vår har godt av sånnt..*grr*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hjelpes, at det er mulig å oppføre seg så tåpelig. Han var et riktig flott forbilde for ungene må jeg si <_< . Det er faktisk mulig å ta hensyn til andre som er på tur og, blir så irritert over folk som ikke skjønner det. Har man ikke full kontroll på hunden sin, og man vil den skal få litt mer frihet så går det an å ha et langband eller noe sånt på den. Håper han får seg en smekk eller tre på fingrene av onkel polti'mann ;) .

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det aller, aller værste er at sånne folk har barn...stort sett har sånne folk ALLTID barn..flest mulig barn...som de lærer opp til å bli små kopier av dem selv, for det er jo selvfølgelig alle de andre det er noe i veien med...Uff..håper det går greit med Miko:(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

fy fader...

enkelte folk skulle ikke hatt lov til å i det hele tatt ha dyr...

Makan t idiotiske påfunn...

sleppe bikkje du ikke har kontroll på, kaste snøball og være uspiselige..

bare å anmelde..

Sånne syke folk fortjener en klekkelig bot...

Og kanskje voffen får det bedre vekke fra dem, når de er såpass korte...

Håper bare at det ikke har blitt for mye for miko da, nå som han endelig hadde gjjort noen framskritt...

får holde oss oppdatert ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk alle sammen, det var litt godt å høre fra andre at det var de folka det var noe galt med.

Vi har ikke hatt tid til å vært å anmeldt dem, får se om vi gjør det...

Det er hvertfal ført opp i journalen demmes...

Det gikk bra med Miko han slapp vel unna med "skrekken".

Har vært på tur i 4 timer og 15 minutter i dag *sliten*.

Å fikk selførgelig 2 ublide møter med større hunder <_<

Første var når han satt i en barnevogn for han var så sliten, så kom det 2 løse hunder stormende mot han, å skulle helt oppi han, en bc og en blandig så det ut til.

Så når vi var nesten hjemme kom det en stor løs golden hanne springene, han "gubben" som holdt den glapp den.

Sto bare å lo mens jeg brøvde å få den bort, ååå blir sååå sinna ;)

Jeg vet godt hvordan de "bikkjene" er, de har nemlig 2, de går bare rett på om de får sjangs, vet ikke hvor mange ganger de springer etter de "bikkjene" gatelangs.

Miko er nå like redd for store hunder som han var i begynnelsen syns jeg, syns det er kjempe trist etter så mye trening.

Når han møter dem bjeffer han å blir helt gal, fordi han blir redd å usikker, men det er ikke rart han blir redd nå, etter disse hendelsene på 2 dager.

Må bare begynne igjen, får ta han med til noen vi kjenner en dag med en alaska malamute tispe på 11 mnd.

De er så søte sammen, Miko bestemmer over henne liksom da, hihi.

Men tilbake til topicen, jeg holder dere oppdatert om noe mere skjer ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fy, så sinnsykt irriterende. Unskyld barnslig ordbruk, men ja.. Sånne menesker finnes desverre over alt. Det er skummelt med mennesker som er i stand til å true andre for en "filleting". Har man et snev av fornuft gjør man ikke sånt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja bare anmeld dem, de kommer nok til å få seg et støkk når den kommer i posten ;)

Forstår godt hvor vanskelig det må være for Miko å oppleve dette, men han kommer seg nok, får vi håpe !

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Huff at det fins slike folk ;)

Hadde det nå vært ett uhell så er det til å krype til korset og beklage på sine knær. Slikt kan hende den beste.... men slik oppførsel!

Får håpe det går greit med hunden din og om jeg var deg så hadde jeg pratet med noen med stor snill hund og gått meg en liten tur med deg slik at han får avreagert fra sitvasjonen. Håper virkelig ikke det sitter i ham ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

fysjom! Noen mennesker er bare dumme..

Men hva med å spørre rottweilerklubben om du kan få være med på en trening og rusle rundt? Siden det ikke er så langt, og tar du en konkurransetime så blir vel det bare en velkommen forstyrrelse? Kanskje noen rottweilere du kan låne til møter? Min gamle hund ble litt utrygg på store svarte hunder en periode, og da løste vi det sånn. Lykke til med treningen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har en løype på ca 11 km som nesten bare er grus som vi tar fatt på når været blir litt varmere og sola står opp før, håper det går bra uten noe sånt (tror ikke han liker det). Drar ikke der nå pga trafikk på dagtid.
    • Dagen i dag var en kontrast til i går. Foruten en biltur til nærmeste bygdesentrum for å handle var vi bare hjemme. Vi hang utenfor mens naboen var inne og handlet. Ede var mer ufokusert og distrahert av de enkle omgivelsene med få mennesker enn han var på de travle stedene i går. Halvhjertede pliktsitter med beina i alle retninger med mange failed cues. Ingen iver av mestring, unntatt i det nyeste han har lært, som er å snurre en runde og rygge inn mellom beina. Den var han ivrig med. Ellers lett distrahert av de få forstyrrelsene som var. Hadde det ikke vært for HD-frykten hadde jeg benyttet "terrenget" til parkour trening, men jeg er livredd for hoftene hans, så den typen trening påbegynnes ikke før han er et godt stykke inn i puberteten. Håper fortsatt vi klarer utvikle god kroppsbevissthet og motorikk.  Gikk tom for godbiter til sladretrening et par minutter før naboen kom ut igjen, så jeg måtte overlate Ede til ham uten godis. Det ble visst konsert, med klimaks da Ede gjennom vinduet så meg stå i kassen. Han hadde fått panikkanfall da jeg gikk inn, på tross av at han har en kjempegod relasjon til naboen. Gjensynsgleden var 🐾💕 Fikk meg til å tenke på et visdomsord: — Lås bikkja og kona/mannen ned i bagasjerommet på en sedan i noen timer. Se hvem av de to som er glad for å se deg når du åpner igjen 😉 Viktig å huske om en noen gang befinner seg i konflikt med en kjæreste som stiller ultimatum om hunden. Aldri sett et eksemplar av den illojale arten homo sapiens over hunden. Det er uteliggere med hund som er lykkeligere enn ektefeller med fine hus.    Vi gikk en tur på kvelden som resulterte i sandyner inne, selv etter en grundig tørk i gangen. Riesen har ikke den mest funksjonelle og praktiske pelsen å ferdes på bygda med. Suger til seg. De MENGDENE størknet gjørmesand..  Første gang jeg har fått bruke ullrake på ham uten å måtte skjerme meg mot drapsforsøk. Som om han forstod at Coat Prince'n var hjelpsom nå. Ubehagelig, though, og klagde litt, men lot meg, uten en eneste godbit i nærheten. Etterpå ble det et bad. Beste så langt. Kun et par anledninger av lyst til å rygge ut av dusjen, ellers helt kewl med å bli sjamponert og skylt keitete med en hånd mens den andre holdt et steady supply av frosne kjøttboller å slikke på. Selv skjegget og barten fikk jeg sjamponere og skylle mens han klarte gomle uten å få såpe i munnen. Vi er et supert team 👍🏼 Måtte pause for å sjekke med Grok om han kunne komme opp med et like catchy navn på frosne råkjøttboller som "Ice Cream". Vi ble enige om Frostballs som er gøy å si, men det var mange kandidater i mange kombinasjoner av synonymer, derfor fikk Ede chillballs i dusjen, mens jeg fikk frostbites av å holde de.  Han klagde ikke. Var kosete og god og helt rolig ved håndkletørking uten bestikkelser etterpå. Helt utrolig hva et helt måltid av bare frostballs gjør med relasjonen 🥰 ..eller kanskje han var kald og frøs 🥶 og ville varme seg på meg. Også en mulighet. Nå sover han søtt og intetanende om at muttern har bestemt seg for å bare gå byturer på så ren asfalt som mulig de nærmeste dagene. Trenger lære ham å overlate husarbeid til husmor før han kan dra inn så mye sand igjen. Ikke helt enkelt når mopp og kost og kluter i bevegelse er de aller gøyeste lekene han vet om. I likhet med håndklær og klær og sengetøy og muttern og ting som dingler og gjenstander som ligger stille og whatever, så er rengjøringsutstyr også de morsomste bitelekene som finnes.  Plan for i morgen: Leave it med distraksjoner  Bli sittende/liggende/stående med distraksjoner  Hold posisjon urørlig (fordi vi skal opp i ansiktet nær øynene med saks snart  Klippe klør og potepels. Se an humøret hans og kanskje prøve med maskin på potene igjen. ...eller saks. Det blir antagelig saks fordi jeg blir utålmodig på et punkt hvor han bare øker i stress. Potene er precious. Veldig cautious om de.  Klippe kropp og bein med maskin Gå tur på tørr asfalt  Whatever vi får av innfall som passer i øyeblikket  Også, Milepæl: Første virkelige vokterbjeff, 14 uker. Det var alvor. Nabo som har vært bortreist en uke kom gående gjennom porten i mørket. Silhuett med stor bag. Det var reelt alvor for Ede. Dypeste vokterbjeffene lød plutselig fra den lille valpen, og han gikk selvstendig til enden av båndet med høy hale for å ta seg av denne trusselen selv. Reagerte på kontaktlyd fra meg og kom inn igjen, men lot ikke guard down før han var i nærkontakt og gjenkjente ham.  Usikker på om det var rett av meg å la ham selvstendig gå frem til naboen med den attituden der. Rådene fra de som driver med Den Typen Hund er å utøve lederskap ved å be ham bak meg. Jeg tenkte at siden han kjenner naboen skulle han få gå frem selv og oppdage at det ikke var noen trussel, men en bekjent. Jeg vet ikke helt hva fasitsvaret er. Antakelig er det at han går bak når jeg ber ham, men jeg trenger ikke be ham hver gang. Om jeg reelt ber ham bak fordi jeg frykter for noens liv og helse, så tror jeg ikke det vil berolige ham ^^ Om jeg ber ham bak fordi jeg ikke ønsker at han skal hilse ivrig på personen er det et annet scenario. Jeg ser ikke noe galt i å være inkonsekvent på det. 
    • Ok, det var bra. Ja det gir mer mening i land med større smitttepress. 
    • Dette med beskyttelse opp til 12 uker er en gammel greie, og mest utbredt i Utlandet, ja. Jeg ville definitivt unngår samvær med ukjente hunder fram til andre vaksine, men ikke noe særlig mer enn det tror jeg. Kanskje det hadde vært annerledes om jeg hadde bodd i et land med mer smittsomme dyresykdommer.
    • Hehe, ja tida går. Pax ble gammel og grå, og litt døv. Men ung til sinns hele livet   Godt å høre at de gamle bøkene gjelder enda. Har ikke glemt alt, men litt oppfrisking må nok til. Holder meg nok fortsatt på den positive delen av spekteret.  Blir ny rase også denne gangen så det blir spennende   Der bekrefter du inntrykket jeg også har fått av det som rører seg på sosiale medier. Mange selvoppnevnte eksperter og mer eller mindre kvalifiserte "trenere". Typisk at det går i pendler. Men som Simira sier så er det jo mye US/UK innhold. der, i hvert fall på mine feeds. Som sagt så holder jeg meg til det positive.  Men når sant skal sies høres det jo ganske kjent ut som for 10-15 år siden. Nye aktører, samme show 😋 Hørte/leste forresten noe om at valper ikke skal settes ned på gress/tas med ut i verden før de er vaksinerte? Må bæres rundt om de skal miljøtrenes og sosialiseres før 12 uker (og det bør de jo). Det er vel en UK/US greie? Har ikke hørt om slikt her før. Mener ikke hilse på alt som rører seg altså, men gå på bakken må da gå an? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...