Gå til innhold
Hundesonen.no

Beardisen Frisbee og Sheltien Tinka


Frisbee

Recommended Posts

Lurt på hvordan det vil se ut om man setter sele og strikk på en hund som ikke har trejt før, og spenner foran noen som knapt nok vet hva ski er?

Har lagt ut bilder på hjemmesiden min av meg og Frisbee som snørekjører, samt en liten videosnutt.

Morro var dewt, til tross for en sår rumpe i etterkant...

Det ligger link under NYHETER på forsiden (har enda ikke funnet ut åssen jeg linker direkte...)

http://home.no.net/frisbee1/

En liten smakebit:

ski.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar
Guest Christine

HAHAHAHA.-. genialt..

Ja, snørekjøring er gør :)

Veninna mi er Norges mester i hundekjøring da, og jeg bruker å låne ene vorstehren hennes når hun skal på langtur :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

"Carina og Frisbee gjør ting de ikke kan"....liksom.... PØH! Dere juksetrener jo!

Neida Carina, dette var flotte bilder. Helt knall ;) Du får sende noen av dem inn til Sirius-redaksjonen da :P

Her er et snørekjøringsbilde av oss (ikke så bra som dine bilder dah..)

Vi tjuvstartet vi. :D Gjorde ting vi ikke kunne i dag i stedet for på onsdag... Men er nok ikke så veldig viderekommende på onsdag heller :P

Så rart at videoen funker hos noen, ikke hos andre, og noen får bare lyd... Noen som har noen anelse om hva det er?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så rart at videoen funker hos noen, ikke hos andre, og noen får bare lyd... Noen som har noen anelse om hva det er?

Jeg har ikke peil, men kan si såpass: jeg fikk det ikke til i Firefox (noe sikkert mange bruker her inne), men i IE. Men etter å ha sett filmen (utrolig vittig forresten), så skjedde det ett eller annet i IE, og jeg måtte sende feilmelding.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke peil, men kan si såpass: jeg fikk det ikke til i Firefox (noe sikkert mange bruker her inne), men i IE. Men etter å ha sett filmen (utrolig vittig forresten), så skjedde det ett eller annet i IE, og jeg måtte sende feilmelding.

Merkelig. Du er den første som har hatt _det_ problemet med videoer jeg legger ut. Det er vanligvis enten OK eller så får de ikke sett i det hele tatt. Håper dataen din kom seg igjen da.

Er litt off-topic nå, men om noen skulle støte på lignende problemer på hjemmesidene mine, så si gjerne i fra.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hjelpes! det så farlig ut! rene ekstremsporten! hehe, ikke noe jeg tør å gjøre ihvertfall. ikke med ski på beina ihvertfall! :P

Hehe... har ikke hatt ski på beina siden barneskolen. Så jeg måtte overvinne noen demoner og ikke minst fatte hvordan skiene og skoene skulle henge sammen... :) Men dette er nok det eneste som kunne fått meg på ski! Anbefales. Vi hadde det kjemåpegøy! :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...