Gå til innhold
Hundesonen.no

Ringtrening/tur/sosial sammenkomst


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Nå er det vel tid for en ny tur? Hvilke dager passer for dere?

Ang. områder så har vi jo en del - det området ved Solsiden hvor vi var sist, torget, stiftsgårdparken, parken ved Vår Frue, skolegården til Kalvskinnet/Biralee (der er det jo port vi kan lukke igjen så vi er sikker på at ingen eventuelle løse hunder stikker av) osv. Uansett kan vi vel kanskje møtes på Sentralstasjonen eller noe, så vi får samlet alle på et sted.

Guest Christine
Skrevet

JEG VIL :mellow:

Er det bare jeg som har skikkelig lyst på Mandagen nå?

Vi skal jo på Match show(tar det som en trening), men trenger trening før treningen...

Guest Christine
Skrevet

Altså...Jeg kommer kanskje til å drasse med meg veninna mi med hennes Vorsteh(om hun er hjemme!) Hunden er for høy til å stilles, men hun liker sosialiseringen, og å trene ringtrening :mellow:

Guest Christine
Skrevet

HAHAHA...NÅ var du smart Marie.... :)

HiHi..

Gjett hva da? Netopp meldt meg inn i NKK, og gjett hvem som fant ut at Milo fikk 1.Jk på sin første utstilling? *tihi*

Skal vi si Mandag da?

Skrevet

Jeg er i byen ca halv hver time (omo noen skjønte det - bussen går herfra ti over hver hele time altså). Jeg syns Kalvskinnet høres ut som et bra sted å ha det, er ikke så mye folk der og det er fint og åpent. Får bare håpe det ikke er loppis der eller noe, men da går vi bare et annet sted.

Guest Christine
Skrevet

Kan vi ikke møtes på sentralbane stasjonen da? :)

kalvskinnet? Hvor?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...