Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva slags (andre) dyr har du/dere?


tussi

Recommended Posts

Skrevet

Jeg tenkte det kunne være litt interesant å vite hva slags andre dyr folk her på forumet har , eller ønsker seg...og hvorfor. Koselig hvis man forteller litt om dyret (dyrene) og kanskje viser et bile hvis man har :D

Jeg har (bare) en hund (Tussi), men skulle gjerne hatt katt... :D

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Casper er min lille ildergutt på 1,5 år!

Casper ble født 11/06/03 og er en viltfarget ilderhann. Han kom til oss i midten av sept. 20003. Før det bodde han hos en dame i Drammen, men hun kunne desverre ikke ha han lengre.

Han finner på mye rart, den lille tullebukken.Surrer rundt i huset og gjør ugang hele dagen.Det kan være slitsomt til tider, men det er jo tross alt hyggelig å ha han i huset da! Han bor i et stort bur nede i kjelleren vår, men er der så lite som mulig.Han elsker å være i sofaen, noen som han ikke får lov til. Også er søle med vann en favoritt. Altså, en artig liten krabat (eeeh.. :D ?? )

Bilde:

Casper8.jpg

Casperhjemmeside111.jpg

Caspervinter080.jpg

Skrevet

Ildere blir mellom 5 og 10 år. :D

Hvor store der er vet jeg faktisk ikke. På størrelse med en liten katt, kanskje?

Man kan lære dem enkle triks, men det må en del trening til. De er så aktive, og kjeder seg fort om de ikke får gjøre som de vil. Man kan lære dem sånnt som å bruke kasse, og å gå i bånd, innkalling. Ja.. Kun slike enkle ting. Hvis jeg trener med Casper begynner han bare å gjeste, og vise at han er uinteressert ;) Han er ikke så veldi smart tror jeg :D

Men de oppsøker kontakt og er veldig sosiale. Så koselige, det er de.

Skrevet

Næ hvor spændende at man kan lære dem sådan nogle ting. Det er da cool!!! :D Og herligt at de er sociale dyr da... han ligner også en rigtig kosebamse da! :D

Skrevet

Vi har maaaasse fisker, gørrkjedelige :roll: De er liksom bare der:/

Lille Mildur har vi jo, lille kattungen vår :D Verdens herligste kattunge! Og en løvehode-kanin som er utrolig søt :wink:Den løvemanken ;)

Dyr jeg har lyst på..? Hmm.. Ilder og minigris :D

Skrevet

så kos.. husket ikke riktig... da må jeg spørre...

trodde du hadde en kinesisk naken hund også jeg.. hmmm

Må ha drømt!

Skrevet
Ingen. Har tænkt lidt på at få sibirisk dværghamster men jeg er bange for at Lex spiser sånn en lille en

Den var skikkelig søt den dverghamsteren...:D synn vis Lex skulle spise den ja... :D

Skrevet

Utenom LiLi, så har jeg en hest og en katt.

Mirox er en arabervallak på 17 år, og Mono er en katt på 3 år (og 7 kg)!

Det er bilder av dem på hjemmesiden min!

Skrevet

Ja tussi, det ville være ærgeligt. Vi havde en på besøg med et lille bur og den lille dværghamster må gerne være der, men når den bevæger sig blir han helt vild og vil spise den :D

Skrevet

jeg har 4 kaniner og 1 undulat. Skulle begynne med oppdrett av kaniner, men hukaninen min døde, og jeg har ikke gått til anskaffelse av fler, siden jeg har nok med hunden nå :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...