Gå til innhold
Hundesonen.no

Online adsl abonnement


Silje

Recommended Posts

Skrevet

Nå er Julie så grei at hun lager hjemmeside layout til meg.

Så nå lurer jeg på om jeg har webhotell gjennom mitt online adsl abonnement?

Kan leg laste opp hjemmeside man har laget selv der?

Og hvordan gjør jeg i såfall da?

På dette området er ekstremt grønn, så her gjelder det å snakke med "små" ord altså!

Skrevet

Jepp det har du, men da må du lære deg et hjemmeside program for å få fine sider, og ikke - jeg gjentar IKKE - bruke onlines hjemmesidegenerator. Du har et webområde som er bare ditt; adressen er http://home.online.no/~navnetduharsombrukernavnhosonline.

Julie kan nok forklare deg bruk av FTP for å laste opp og sånt - sånt er gjerne lettere å gjøre på msn :)

Skrevet

Tusen takk Helene!

Ja jeg skal nok ikke bruke Online sitt oppsett nei... jeg har Julie i bakhånd ser du! :):(

Skrevet

Hvordan får man tak i det?

og hvor mye plass er det?

Du må være internett kunde hos telenor, og det er plass til 50mb og jeg var stor fornøyd med dette da. Hadde heller alldrig problemer med siden elle noen ting.

Skrevet

Du må være internett kunde hos telenor, og det er plass til 50mb og jeg var stor fornøyd med dette da. Hadde heller alldrig problemer med siden elle noen ting.

hadde også dette før. Og fungerte helt fint :) men jeg hater telenor pga ustabil server... arrghhh

Skrevet

Ok, høres greit ut. Har telenor;)

Hvor skal man hendvenne seg vis man vil bruke webhotellet, eller må man ikke hendvenne seg noen plass?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...