Gå til innhold
Hundesonen.no

Retriever kobbelet og Doko godbiter


Recommended Posts

Skrevet

Er det noen her osm har erfaring med retriever kobbel?

Det man kan få kjøpt på Canis.

Har plane rom å kjøpe det, men lurer litt på hvordan det er.

Kan man justere bredden/omkretsen på den halseløkka?

Er jo ingen vits å kjøpe bånd, hvis det viser seg at det er for stort osv..

Lurer også på om noen har erfaring med Deoko godbitene ?

Faller dette i smak hos de fleste hunder? Eller er det bare crap?

SKal handel litt på Canis vet dere :icon_clapping:

Skrevet

Retrieverkobbel er liksom en eneste lang strupelenke og kobbel i ett, strammer om hunden feks trekker og løsner om det er slakt. De fleste har en stopper på så ikke båndet blir for slakt rundt halsen og dermed faller av, den går an å justere selv.

Godbiter, alle hunder er vel forskjellige og velger sine ting de elsker, der må du nesten bare prøve deg fram?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Retriverkobbelet brukes sjelden her hos oss.

Doko-godbitene har vi alltid liggende, og bruker dem til hjemme-trening og på tur. Ja, de faller absolutt i smak.. ;)

Guest Christine
Skrevet

Doko godbitene faller hos meg i smak..For mange kilo fikk jeg betale 80kroner..Ikke værst det :huh:

Retriverkobbelet.. Kjøptedet i går.. :huh: Hittil gode erfaringer..

Skrevet

Retrieverkobbel har jeg. Bruker det aldri. Det er jo praktisk talt strup og kobbel i ett, og du kan jo regulere størrelsen på halsbåndet/strupet etter hvor stor halsen på hunden er. Altså kan du ha det både veldig lite og veldig stort, og du trenger ikke å kjøpe nytt om hunden vokser. Om du syns strup er ok å bruke er det ingenting i veien for å kjøpe retrieverkobbel. Det er jo nokså kjekt, siden du kan slippe løs hunden helt uten halsbånd.

Doko-godbiter kjøpte jeg på Hund som hobby her i Trondheim, 2 kg for 80 kroner. Jeg syns de er utrolig praktiske, de er tørre så du kan ha dem løst i lomma (stor fordel - jeg hater å bruke pølse osv som belønning siden jeg må ha det i pose, og jeg bruker alltid lang tid på å finne fram bitene da). Tinka syns de er kjempegode og så absolutt verdt å jobbe for! Bruker dem på tur, trening og hundetreff, og hun liker dem like bra hver gang. Dessuten kan du dele dem opp så du får både små og relativt store godbiter, noe som er praktisk.

Skrevet

De er ikke så store, og du kan dele dem i mindre biter. De jeg bruker til Tinka har jeg delt opp i ca 1,5 x 1 cm. Det er heller ikke så veldig vanskelig å få dem halvparten så brede.

Skrevet

Jeg har sett de og tror ikke man får delt de opp i så små biter som jeg pleier på andre godbiter, ikke med fingrene iallefall. :P

Skrevet

Jøss, hvor små har du dem du da? :P

Hadde ingen vanskeligheter for å få en doko ned i biter på 0,5 cm x 0,7 cm. Ikke at jeg bruker det på Tinka, hun merket nesten ikke godbitene da de var så små.

Skrevet

hmm, jeg har de i 0,5 cm ca..

Men kanskje jeg forveksler de med noen andre? Er de ikke helt harde? For de jeg tenker på er litt vanskelige å knekke opp. :P

Skrevet

De er harde jo, men såpass porøse liksom, at det ikke blir noe problem å knekke dem. Rillene, eller hva jeg skal kalle dem, gjør det også lettere å dele bitene til mindre biter. Men det er nok litt pirk å gjøre om 2 kg doko til små biter på 5x5 mm, det bør kanskje sies.

Skrevet

Oki.

Skal ta sjansen på å kjøpe de Doko godbitene. Her i huset faller til og med billi-snck fra rimi godt i smak, så de eter det vel.

Men jeg gidder ikke å kjøpe retriever kobbelet , hvis det er sånn kvæle bånd ... :-o

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...