Gå til innhold
Hundesonen.no

Nye bilder!


Andreassen

Recommended Posts

Han jeg har mest lyst på nå har kraftigere kinnmuskulatur enn sine brødre, ellers så har de jo alle sine egne små merker (en hvit fot f.eks), så det er ikke noe problem når du har valpen i hånden. Aldri før har det vært så moro å bli tisset og bæsjet på. Rart med det der, hva de slipper unna med bare de er søte nok... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Andreassen skrev:
og hvorfor er ikke du på julebord med 10 i promille forresten?

Var det ikke åpen bar og fludium i strie strømmer?

Avsted med dere barn, alkoholens søte rus venter!  :)  :D  :x

sitter og venter på sjåføren, håret er ordnet og skoene pusset!!!:x hehe:)har til og med sminket meg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Limer inn det jeg skrev på dyrenett

  Andreassen skrev:
http://zeppelin.bfv.se/sbt.jpg

Dette er en Staffordshire Bull Terrier

Den er LOVLIG

http://zeppelin.bfv.se/bt.jpg

Dette er en Engelsk Bull Terrier

Den er LOVLIG

http://zeppelin.bfv.se/ast.jpg

Dette er en Amerikansk Staffordshire Terrier

Den er ULOVLIG

http://zeppelin.bfv.se/apt.jpg

Dette er en Amerikansk Pitbull Terrier

Den er ULOVLIG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

de var jo kjempe søte jo. ååå får bare så lyst på. tåler ikke å se valper. har litt vannskelig for å si nei kanskje derfor vi har ikke mindre enn fem hunder i hus nå, men den minste blir nokk hentet like før jul for da er den leverings klar. :? blir litt tomt her da. :) men han flytter ikke så veldig langt vekk da. :D Banana

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  Lazita skrev:
de var jo kjempe søte jo. ååå får bare så lyst på. tåler ikke å se valper. har litt vannskelig for å si nei kanskje derfor vi har ikke mindre enn fem hunder i hus nå, men den minste blir nokk hentet like før jul for da er den leverings klar. :?  blir litt tomt her da. :)  men han flytter ikke så veldig langt vekk da. :D  Banana

kor skal bebisen henne da? blir han på øyen??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

HÆLLEDUUUUTTAN så SØTE andreassen !!!

Hva slags kjønn skal du ha ? (Kan hende at du har sagt det før, men jeg husker ikke :oops: ) Og hva skal bebisn din hete ? Og eeenda et spm, når får du den ?

Jeg får min om 6 dager :):(:(:(:(:D:D:D:D

OM jeg gleder meg, sukk !!!

Hilsen Michelle(& snart Askepott)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så fint navn da ! OG DØH...det er ikke lenge til, det holder du ut !!!

Hehe...og dessuten sier jo mange at tiden man venter på valpen er noe av det beste, pga. all spenningen osv !!!! Vær heller glad at du gleder deg så at du får 17 dager til å føles lenge :mrgreen:

GOOOOOD LUCK !!!!

Klems Michi !

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...