Gå til innhold
Hundesonen.no

Bade hund på vinteren...


ElinT

Recommended Posts

Skrevet

Forrige helg var vi i Drammen på valpeshow. På lørdagskvelden klarte selvfølgelig ikke jeg å passe ordentlig på hvor Lara satte bena sine, og hun ble ganske grå på sine hvite ben. Jeg måtte da vaske henne for jeg skulle stille henne på søndagen også.

Hytta vi leide var bitte bitte liten og hadde ikke innlagt vann. Det var sanitær anlegg med dusj på campingen, men vi hadde ingen nøkkel dit.

Løsningen da ble å koke opp vann (i kaffi trakteren) og bade Lara i en bøtte :D

bilde

Flere bilder fra turen kan sees her

Skrevet

Ja, det var utrolig greit å kunne bade henne i bøtta akkurat der og da... Men det var ikke så praktisk at jeg velger å gjøre det hjemme, utrolig mye lettere i dusjen :D

Men det virket ikke som hun hadde noe særlig i mot det,hun satt seg godt til rette oppi der :icon_clapping:

Skrevet

"Nød lærer naken kvinne spinne" heter det visst. Morsomt bilde!

Det funker faktisk slik med større hunder også - selv har jeg vasket bearded-labber i en matkopp på camping (selvsagt bare en og en labb)..

Upraktisk mtp skylling, men må man så må man..

Susanne

Skrevet

Så søt hun er oppi bøtten, måtte le litt av uttrykket hennes da.

Morsomme bilder fra stevnet, men det er noen bilder jeg ikke får opp neders, kanskje det bare er nå?? sjekke imorgenigjen.

Skrevet

Hvor bodde dere?

ser og hørset mistenksomt ut som campingen vi bodde på

Vi bodde på campingen i Hokksund...

Det var ganske mange hunde folk der tror jeg...

Skrevet

hokksund båt og camping ja:) hehe... der doen ikke har såpe eller do papir... enda opp meg urinveis innfeksjon av hewle turen jeg

Skrevet

hokksund båt og camping ja:) hehe... der doen ikke har såpe eller do papir... enda opp meg urinveis innfeksjon av hewle turen jeg

Vi hadde heldigvis med oss do papir og såpe, men vi hadde ingen nøkkel, så vi endte opp med et par blå merker...

Måtte hoppe inn og ut gjennom vinduet til doen, hehe :rolleyes:

Skrevet

hehehe... hadde nøkler vi da... men var ikkje så go standard på hyttenevi måtte ringe flere ganger for å få det vi hadde bestilt

Skrevet

Tusen takk, jeg er selvfølgelig helt enig ;)

hadde vært rart om du ikke var det :P hehe :P

kjempe skjønn er hu i alle fall :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...