Gå til innhold
Hundesonen.no

Speilrefleks kamera


_aussie_

Recommended Posts

Skrevet

Driver å lurer litt på å kjøpe speilrefleks etterhvert, men har noen spørsmål..

Jeg er ganske flink til å miste kamera i gulvet osv, tåler det noen turer i gulvet? :D

Hvilken type er billigst og er det bra kvalitet på det?

Trenger man mye ekstra utstyr?

Går det å filme med det? Isåfall hvor lenge og kvalitet på filmen, blir det bra?

Hvor får man tak i dem?

Noen bra å anbefale? pris?

Skrevet

Driver å lurer litt på å kjøpe speilrefleks etterhvert, men har noen spørsmål..

Jeg er ganske flink til å miste kamera i gulvet osv, tåler det noen turer i gulvet? :P

- NEI, å har du et dSLR så mister du det ikke i gulvet for å si det sånn, da bør du tabbeforsikre kameraet... :D

Hvilken type er billigst og er det bra kvalitet på det?

dSLR er jo ikke billig, verken innkjøp eller oppgradering..

Canon 350D koster rundt 6500kr med kit linse...

Nikon D50 koster ca 5600kr...

Men 350D er vel det beste kjøpet i "billigklassen", mange som kjøper det å ingen som klager...

Canon 5D med linse koster 23.000 uten linse eller noe... Litt for mye.? :P

Trenger man mye ekstra utstyr?

Man greier seg lenge med kit linsen som er med 350D...

Om man ønsker (å har råd , så kan man utvide med bedre linser, å ekstrautstyr...)

Går det å filme med det? Isåfall hvor lenge og kvalitet på filmen, blir det bra?

- Nei... dSLR er for BILDER, det er fotokamera i høy kvalitet, å videofunsjon på fotoaparat er bare en tillegsfungsjon som er med kompaktkamera... (noen kan ha video, men frek. 350D har ikke det...

Hvor får man tak i dem?

Alle som selger fotoutstyr.......

( nett er oftes billigst.)

Noen bra å anbefale? pris?

Du som må finne ut om du har 7000, 10.000 eller 20.000 å bruke på kamera... :P

Skrevet

www.fotovideo.no <- canon eos 350d for 5990 elns.

ellers, mister du det EN GANG i bakken, kan du regne med det blir skjevt inni der.

trenger du speilrefleks?

gode digitalkameraer kan gjerne være bedre å bruke for "den vanlige brukeren".

ps. ikke kjøp noe humbugmerke på qxl, de driver å juksler med pixler (interpolering).

Skrevet

Da er kanskje ikke speilrefleks noe for meg, det digetalkamera jeg har nå har gjenomgått MYE for å si det sånn. Det har tålt å dette i snøen, gulvet og bakken en rekke ganger, jeg har hatt det i ca 1 år, og brukt det veldig ofte, må også nevne at det var et billig kamera.

Åssen kamera kan anbefales ellers da?

Hva med dette?

FujiFilm FinePix S5600

Skrevet

Hva med dette?

FujiFilm FinePix S5600

Sakset fra akam.no

Plus`er..

- Svært rimelig ultrazoomkamera

- Godt dynamisk omfang

- Tåler en trøkk

- Lite bildestøy på høye ISO-verdier

- God lysstyrke på objektivet

Minus`er

- Ingen bildestabilisator

- Bildene kunne vært skarpere

- Treg autofokus på tele

- Irriterende og lite logiske menyer

- Kameraet gir en billig plastikkfølelse

Konklusjon.

For å kunne yte dette kameraet rettferdighet, må vi nesten ta prisen med i vurderingen. Du kan få det til under 2800 kroner i seriøse nettbutikker, og det er svært gunstig, og gir veldig mye kamera for pengene. Canon S2 IS koster omtrent 50% mer. Så hvis du har begrenset budsjett, og ønsker det et ultrazoomkamera, så er dette absolutt et kamera å vurdere.

Slik info finner du selv med google.... :D

(Jeg har ingen egen erfaring me kameraet...)

- Tåler en trøkk (betyr IKKE at det kan falle i gulvet.! du må lære deg å behandle det som et dyrere fotokamera, mye linser å skjør elektronikk i kamera, billigkamera har verken linser å skryte av eller avansert elektronikk...)

Skrevet

Ja, jeg må bli flinkere med å behandle kamra pent :P Høres ut som et greit kamera egentlig. Vil ha et kamera som kan ta bilder ganske fort etterhverandre. Siden jeg er så glad i å ta bilder av hunder, osv.. Ser jo at det blir mange utrolig kule bilder med speilrefleks, sterke og klare å *Sikle etter speilrefleks* :P

Takk for hjelpen :D

Skrevet

Da er kanskje ikke speilrefleks noe for meg, det digetalkamera jeg har nå har gjenomgått MYE for å si det sånn. Det har tålt å dette i snøen, gulvet og bakken en rekke ganger, jeg har hatt det i ca 1 år, og brukt det veldig ofte, må også nevne at det var et billig kamera.

Åssen kamera kan anbefales ellers da?

Hva med dette?

FujiFilm FinePix S5600

Er vel ganske likt mitt det der. :P Jeg har s7000, jeg har vært veldig fornøyd med mitt. Har hatt det snart i 2 år nå og funker like bra enda. :P Til tross for at det har fallt i gulvet endel ganger. :rolleyes::D

Skrevet

Da er kanskje ikke speilrefleks noe for meg, det digetalkamera jeg har nå har gjenomgått MYE for å si det sånn. Det har tålt å dette i snøen, gulvet og bakken en rekke ganger, jeg har hatt det i ca 1 år, og brukt det veldig ofte, må også nevne at det var et billig kamera.

Åssen kamera kan anbefales ellers da?

Hva med dette?

FujiFilm FinePix S5600

Jeg har sånt kamera. Er veldig fornøyd med det.

Skrevet

Hva med dette?

FujiFilm FinePix S5600

Det kameraet har jeg netopp fått, og jeg er kjempe fornøyd nå, etter at gubben lærte meg å bruke det riktig...

Jeg tok masse bilder i Drammen forrige helg og måtte slette over halv parten og en stor del av resten av bildene er uklare... :D

Men det var min feil og nå har jeg lært å bruke det riktig,hehe :P

Jeg er litt "mann" akkurat med det der, bruks anvisning er no dritt liksom... :rolleyes:

Skrevet

Av gode digitalkameraer, har jeg erfaring med:

Sony DSC-R1

sony_dscr1.gif

Sony DSC-F828

sony_dscf828.gif

Sony DSC-F717

sony_dscf717.gif

Alle de kameraene der er gode, men.. Ja, det er fra forskjellige tidsepoker, så kvalitet/finesser har blitt bedre og bedre.

(Øverste er nyest og best)..

Priser på kamera, o.l. Kan man finne via www.kelkoo.no, som søker via de fleste større nettbutikker.

Jeg har også brukt bla.a. Canon EOS 350D til proff bruk, men det er jo speilrefleks, som nevnt ovenfor.

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg kommer vel til å kjøpe meg ett speilrefleks etterhvert jeg og :icon_redface: Hvet bare ikke helt når, men må si det frister å ta turen på en foto butikk og bare kjøpe ett :P

Skrevet

jeg orket ikke å vente lenger! Så nå har jeg kjøpt Nikon D50! Det kostet rett over 6000 siden jeg tok med spesialforsikring og beskyttelses veske. Har ikke fått prøvd det enda siden jeg må lade batteriet! men gleder meg ENORMT! :P

Skrevet

Da kjøper jeg meg Canon 350 D neste uke og jeg gleder meg i hel :P Har suglet etter dette en god sund nå da :P Hørrt så masse bra om det så jeg går for dette..

Skrevet

Jeg driver å sparer til speilrefleks nå :P *Glede seg til bursdagen, så jeg får masse penger*

Gled deg kjempe masse :P Ett utroligt bra kamera og bildene blir knall fine... hva merke ska du ha?

Skrevet

Jeg skal kjøpe meg Nikon D50 i løpet av sommeren. Har sett på flere ulike tester av speilreflekskameraer for nybegynnere, og dette var best i test foran Canon Eos350. Prisen er heller ikke så galen. :)

Skrevet

Tips til de med familie i statene. Dollaren er så utrolig lav at man idag kan kjøpe Canon EOS 20D med kitt linse til latterlige 6100kr. Noe å vurdere for dere heldigriser med familie der borte. Skulle bare hatt penger eg nå altså. :)

Skrevet

Nå har jeg kjøpt med Canon350D.. :D Mye å sette seg inn i gitt.. :) Men utrolig dyrt var det, så her blir det sparing fremover.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...