_aussie_ Skrevet 8. April 2006 Rapporter Skrevet 8. April 2006 Driver å lurer litt på å kjøpe speilrefleks etterhvert, men har noen spørsmål.. Jeg er ganske flink til å miste kamera i gulvet osv, tåler det noen turer i gulvet? Hvilken type er billigst og er det bra kvalitet på det? Trenger man mye ekstra utstyr? Går det å filme med det? Isåfall hvor lenge og kvalitet på filmen, blir det bra? Hvor får man tak i dem? Noen bra å anbefale? pris?
Tore Skrevet 8. April 2006 Rapporter Skrevet 8. April 2006 Driver å lurer litt på å kjøpe speilrefleks etterhvert, men har noen spørsmål.. Jeg er ganske flink til å miste kamera i gulvet osv, tåler det noen turer i gulvet? - NEI, å har du et dSLR så mister du det ikke i gulvet for å si det sånn, da bør du tabbeforsikre kameraet... Hvilken type er billigst og er det bra kvalitet på det? dSLR er jo ikke billig, verken innkjøp eller oppgradering.. Canon 350D koster rundt 6500kr med kit linse... Nikon D50 koster ca 5600kr... Men 350D er vel det beste kjøpet i "billigklassen", mange som kjøper det å ingen som klager... Canon 5D med linse koster 23.000 uten linse eller noe... Litt for mye.? Trenger man mye ekstra utstyr? Man greier seg lenge med kit linsen som er med 350D... Om man ønsker (å har råd , så kan man utvide med bedre linser, å ekstrautstyr...) Går det å filme med det? Isåfall hvor lenge og kvalitet på filmen, blir det bra? - Nei... dSLR er for BILDER, det er fotokamera i høy kvalitet, å videofunsjon på fotoaparat er bare en tillegsfungsjon som er med kompaktkamera... (noen kan ha video, men frek. 350D har ikke det... Hvor får man tak i dem? Alle som selger fotoutstyr....... ( nett er oftes billigst.) Noen bra å anbefale? pris? Du som må finne ut om du har 7000, 10.000 eller 20.000 å bruke på kamera...
olavxxx Skrevet 8. April 2006 Rapporter Skrevet 8. April 2006 www.fotovideo.no <- canon eos 350d for 5990 elns. ellers, mister du det EN GANG i bakken, kan du regne med det blir skjevt inni der. trenger du speilrefleks? gode digitalkameraer kan gjerne være bedre å bruke for "den vanlige brukeren". ps. ikke kjøp noe humbugmerke på qxl, de driver å juksler med pixler (interpolering).
_aussie_ Skrevet 8. April 2006 Forfatter Rapporter Skrevet 8. April 2006 Da er kanskje ikke speilrefleks noe for meg, det digetalkamera jeg har nå har gjenomgått MYE for å si det sånn. Det har tålt å dette i snøen, gulvet og bakken en rekke ganger, jeg har hatt det i ca 1 år, og brukt det veldig ofte, må også nevne at det var et billig kamera. Åssen kamera kan anbefales ellers da? Hva med dette? FujiFilm FinePix S5600
Tore Skrevet 8. April 2006 Rapporter Skrevet 8. April 2006 Hva med dette? FujiFilm FinePix S5600 Sakset fra akam.no Plus`er.. - Svært rimelig ultrazoomkamera - Godt dynamisk omfang - Tåler en trøkk - Lite bildestøy på høye ISO-verdier - God lysstyrke på objektivet Minus`er - Ingen bildestabilisator - Bildene kunne vært skarpere - Treg autofokus på tele - Irriterende og lite logiske menyer - Kameraet gir en billig plastikkfølelse Konklusjon. For å kunne yte dette kameraet rettferdighet, må vi nesten ta prisen med i vurderingen. Du kan få det til under 2800 kroner i seriøse nettbutikker, og det er svært gunstig, og gir veldig mye kamera for pengene. Canon S2 IS koster omtrent 50% mer. Så hvis du har begrenset budsjett, og ønsker det et ultrazoomkamera, så er dette absolutt et kamera å vurdere. Slik info finner du selv med google.... (Jeg har ingen egen erfaring me kameraet...) - Tåler en trøkk (betyr IKKE at det kan falle i gulvet.! du må lære deg å behandle det som et dyrere fotokamera, mye linser å skjør elektronikk i kamera, billigkamera har verken linser å skryte av eller avansert elektronikk...)
_aussie_ Skrevet 8. April 2006 Forfatter Rapporter Skrevet 8. April 2006 Ja, jeg må bli flinkere med å behandle kamra pent Høres ut som et greit kamera egentlig. Vil ha et kamera som kan ta bilder ganske fort etterhverandre. Siden jeg er så glad i å ta bilder av hunder, osv.. Ser jo at det blir mange utrolig kule bilder med speilrefleks, sterke og klare å *Sikle etter speilrefleks* Takk for hjelpen
Baby Skrevet 8. April 2006 Rapporter Skrevet 8. April 2006 Da er kanskje ikke speilrefleks noe for meg, det digetalkamera jeg har nå har gjenomgått MYE for å si det sånn. Det har tålt å dette i snøen, gulvet og bakken en rekke ganger, jeg har hatt det i ca 1 år, og brukt det veldig ofte, må også nevne at det var et billig kamera. Åssen kamera kan anbefales ellers da? Hva med dette? FujiFilm FinePix S5600 Er vel ganske likt mitt det der. Jeg har s7000, jeg har vært veldig fornøyd med mitt. Har hatt det snart i 2 år nå og funker like bra enda. Til tross for at det har fallt i gulvet endel ganger.
Hilde90 Skrevet 8. April 2006 Rapporter Skrevet 8. April 2006 Da er kanskje ikke speilrefleks noe for meg, det digetalkamera jeg har nå har gjenomgått MYE for å si det sånn. Det har tålt å dette i snøen, gulvet og bakken en rekke ganger, jeg har hatt det i ca 1 år, og brukt det veldig ofte, må også nevne at det var et billig kamera. Åssen kamera kan anbefales ellers da? Hva med dette? FujiFilm FinePix S5600 Jeg har sånt kamera. Er veldig fornøyd med det.
Svedge Skrevet 9. April 2006 Rapporter Skrevet 9. April 2006 Ta en titt på http://www.dpreview.com/ , de har mer utfyllende omtaler enn Akam.no
ElinT Skrevet 9. April 2006 Rapporter Skrevet 9. April 2006 Hva med dette? FujiFilm FinePix S5600 Det kameraet har jeg netopp fått, og jeg er kjempe fornøyd nå, etter at gubben lærte meg å bruke det riktig... Jeg tok masse bilder i Drammen forrige helg og måtte slette over halv parten og en stor del av resten av bildene er uklare... Men det var min feil og nå har jeg lært å bruke det riktig,hehe Jeg er litt "mann" akkurat med det der, bruks anvisning er no dritt liksom...
olavxxx Skrevet 9. April 2006 Rapporter Skrevet 9. April 2006 Av gode digitalkameraer, har jeg erfaring med: Sony DSC-R1 Sony DSC-F828 Sony DSC-F717 Alle de kameraene der er gode, men.. Ja, det er fra forskjellige tidsepoker, så kvalitet/finesser har blitt bedre og bedre. (Øverste er nyest og best).. Priser på kamera, o.l. Kan man finne via www.kelkoo.no, som søker via de fleste større nettbutikker. Jeg har også brukt bla.a. Canon EOS 350D til proff bruk, men det er jo speilrefleks, som nevnt ovenfor.
Svedge Skrevet 9. April 2006 Rapporter Skrevet 9. April 2006 Eller bruke Akam's produktguide til å finne priser.
Anettex Skrevet 15. Mai 2006 Rapporter Skrevet 15. Mai 2006 Woohoo! jeg skal få kamera fra Canada! Ett Nikon D50 med 2 linser for 5400! Den ene linsa er 18-55 og den andre er 55-200! Flaks jeg har slektinger der som tilfeligvis skal til Norge i slutten av juni! Mer priser på andre kameraer kan dere lese her!
Tine Skrevet 21. Mai 2006 Rapporter Skrevet 21. Mai 2006 Jeg kommer vel til å kjøpe meg ett speilrefleks etterhvert jeg og Hvet bare ikke helt når, men må si det frister å ta turen på en foto butikk og bare kjøpe ett
Anettex Skrevet 24. Mai 2006 Rapporter Skrevet 24. Mai 2006 jeg orket ikke å vente lenger! Så nå har jeg kjøpt Nikon D50! Det kostet rett over 6000 siden jeg tok med spesialforsikring og beskyttelses veske. Har ikke fått prøvd det enda siden jeg må lade batteriet! men gleder meg ENORMT!
Tine Skrevet 27. Mai 2006 Rapporter Skrevet 27. Mai 2006 Da kjøper jeg meg Canon 350 D neste uke og jeg gleder meg i hel Har suglet etter dette en god sund nå da Hørrt så masse bra om det så jeg går for dette..
_aussie_ Skrevet 1. Juni 2006 Forfatter Rapporter Skrevet 1. Juni 2006 Jeg driver å sparer til speilrefleks nå *Glede seg til bursdagen, så jeg får masse penger*
Tine Skrevet 2. Juni 2006 Rapporter Skrevet 2. Juni 2006 Jeg driver å sparer til speilrefleks nå *Glede seg til bursdagen, så jeg får masse penger* Gled deg kjempe masse Ett utroligt bra kamera og bildene blir knall fine... hva merke ska du ha?
Hilde90 Skrevet 2. Juni 2006 Rapporter Skrevet 2. Juni 2006 Jeg får kanskje speilrefleks i bursdagsgave
Maria Skrevet 9. Juni 2006 Rapporter Skrevet 9. Juni 2006 Jeg skal kjøpe meg Nikon D50 i løpet av sommeren. Har sett på flere ulike tester av speilreflekskameraer for nybegynnere, og dette var best i test foran Canon Eos350. Prisen er heller ikke så galen.
SnowDOG_ Skrevet 10. Juni 2006 Rapporter Skrevet 10. Juni 2006 Tips til de med familie i statene. Dollaren er så utrolig lav at man idag kan kjøpe Canon EOS 20D med kitt linse til latterlige 6100kr. Noe å vurdere for dere heldigriser med familie der borte. Skulle bare hatt penger eg nå altså.
Maria Skrevet 10. Juni 2006 Rapporter Skrevet 10. Juni 2006 Nå har jeg kjøpt med Canon350D.. Mye å sette seg inn i gitt.. Men utrolig dyrt var det, så her blir det sparing fremover.
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar