Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund bet mann i skrittet!


Lotta

Recommended Posts

Skrevet

Haha, hørtes sykt vondt ut :D Blir vel siste gang han forsøker seg på å voldta noen som har med seg hund!

Håper det faktisk ble aller siste gang han kunne vise frem "stoltheten" ever! Altså at hunden bet hardt!

Dyktig hund *klikk og godbit*

Mvh

Margrete

Skrevet

Må jo få si flink bisk...

Men her i norge måtte vel den hunden blitt avlivd pga den beit et menneske...

Nødverge må vel gjelde for hunder også ? :(

Skrevet

Nødverge må vel gjelde for hunder også ? :(

Skulle ikke forundre seg at den hunden måtte blitt avlivd nei. Med norges firkanta regler...

Bare tenk dere: en hund biter, og man får et sår (den skal avlives)

Så: en mann dreper et menneske (slipper ut om tre år, eller ett om man har psykiske plager...)

Skrevet

Siden dette skjedde i sverige, regner jeg med at hunden vil passe på en god stund til... :rolleyes:

haha stemmer jo det.. Det er bra :(:P Jãtteduktig søtnos (eller noe sånn) :P

Skrevet

hvilken tosk, som prøver seg på ei jente med hund.. :wallbash:

Håper det svir skikkelig...

Heldigvis sier nå eg. Flink bisk... :(

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...