Gå til innhold
Hundesonen.no

Vil Ha Hund!


Lise Marie

Recommended Posts

Skrevet

Jeg Har så lyst på ny hund nå. har hatt Labrador men måtte kvitte meg med den når jeg var yngre pga. allergi i familien. Men er nå flyttet og har samboer og vil så gjerne ha meg en liten hund å gå turer med.

Er det noen her som vet om noen? :D

Skrevet

Jeg har hatt kontakt med en som skulle omplasseres. å skulle bestemme seg til helgen som var. men har ikke hørt noe som helst og jeg vil ikke mase. men håper noen her vet om noen. lite info om meg eller hvilken hund? Har alltid ønsket meg Mops, men har hørt mye negative ting om de. :D

Skrevet

Stor, liten?

Har du tenkt å bruke den til noe som f.eks lydighet, agility eller spor?

Mye eller lite pels?

Lettlært eller "sofapute"?

Skrevet

har lyst på en liten oppmerksomhetssyk hund. en som liker å leke, gå turer. :D

Vil ha en liten hund.

Kort Håret.

vil at den skal være kosete.

*moderert p.g.a dobbelposting* Silje

Skrevet

har lyst på en liten oppmerksomhetssyk hund. en som liker å leke, gå turer. :(

Hadde du visst hva det innebærer å ha en hund som er oppmerksomhetssyk, så hadde du nok ikke ønsket deg det. Ikke så greit med hunder som lider av f.eks separasjonsangst <_<

Skrevet

Minner på regelen om dobbelposting!

§1.6

Dobbelposting skal ikke forekomme, hverken doble innlegg eller doble tråder. En tråd skal aldri postes i flere underforum. Har du siste innlegg i en tråd, redigerer du heller dette enn å legge inn et nytt innlegg.

Hele regelverket finner du

HER

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...