Gå til innhold
Hundesonen.no

Total Commandor


tuppetroll

Recommended Posts

Skrevet

Har et weboppdrag nå, og hun som har siden er vant til å redigere sidene sine i total commandor - noen som kan fortelle meg noe om dette programmet?

Skrevet

Hun vet ca. like mye om data som jeg vet om bil :) Har sett i kodingen at den lager utrolig mye rart, så da har jeg heller anbefalt henne å investere i et program, eller laste ned et gratis wysiwyg program.

Skrevet

Vet veldig lite om Total Commander, så jeg kan ikke bidra med så mye. Googlet det for å se litt nærmere på det. Fant hjemmesiden: http://www.ghisler.com/index.htm. Det er en ganske fyldig FAQ der.

Regner med at det ikke helt er tingen for å lage gode hjemmesider? Hadde vært interessant å se html-koden den genererer (men du kan kanskje ikke legge ut den her?).

Skrevet

Vet veldig lite om Total Commander, så jeg kan ikke bidra med så mye. Googlet det for å se litt nærmere på det. Fant hjemmesiden: http://www.ghisler.com/index.htm. Det er en ganske fyldig FAQ der.

Regner med at det ikke helt er tingen for å lage gode hjemmesider? Hadde vært interessant å se html-koden den genererer (men du kan kanskje ikke legge ut den her?).

Kan jo vise til siden som hun jeg lager webside for nå, ser du på koden der er det rimelig mye unødvendige ting der, gitt...

Her finner du siden

Skrevet

Dette er html-kode som rett og slett er generert av Word. Så vidt jeg har forstått redigerer ikke Total Commander html, men fungerer heller som en filemanager som åpner sidene. Mulig hun åpner siden og redigerer den i Word via Total Commander. Den skal også ha en innebygget FTP-klient, så hun syns sikkert det er greit å både redigere og laste opp siden på den måten.

Men Word er ikke akkurat det programmet profesjonelle webdesignere har som førstevalg når de skal lage en hjemmeside :) Blir mye "grell" og unødvendig kode.

Skrevet

Men Word er ikke akkurat det programmet profesjonelle webdesignere har som førstevalg når de skal lage en hjemmeside :) Blir mye "grell" og unødvendig kode.

Samme gjelder forøvrig frontpage.

ps. kudos for googlingen din.

Skrevet

Samme gjelder forøvrig frontpage.

Er vel lite som slår DW :) . Men frontpage er i det minste et hjemmesideprogram, i motsetning til word. Mange som syns DW (særlig de siste versjonene) blir litt for overveldende hvis de ikke har noen erfaring med webdesign.

Tuppetroll: Hvis oppdragsgiveren din har office, har hun kanskje allerede fontpage? (Ikke alle office-pakker som har med frontpage, men det er jo verdt å sjekke det.)

Skrevet

Tuppetroll: Hvis oppdragsgiveren din har office, har hun kanskje allerede fontpage? (Ikke alle office-pakker som har med frontpage, men det er jo verdt å sjekke det.)

Jeg har sjekket, men hun hadde ikke :icon_redface: Jeg må ærlig innrømme at jeg har ikke helt oversikt over dreamweaver selv, men for mine weboppdrag med begynnere har jeg erfart at det er lettere å anbefale dem å redigere sidene i frontpage, da det likner mest på oppsettet de er vant til fra word o.l.

Skrevet

På overflata er det ikke så stor forskjell på å bruke Word og DW. (Går du litt i dybden blir det straks noe annet...). DW er jo egentlig ikke så vanskelig å bruke, men det har så mange funksjoner at enkelte blir litt satt ut av alle knappene og menyene som de ikke forstår noe av. Men det er jo ikke værre enn at man i begynnelsen kan nøye seg med å bruke det man skjønner, så kan man heller utforske resten etterhvert :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...