Gå til innhold
Hundesonen.no

Agilitybane i Trondheim


cocker-eier

Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet om en agilitybane i Trondheim? Må man gå kurs eller være medlem av noen klubb for å bruke banen? Hva koster det å bruke en slik bane? Hadde vært gøy å få teste agility bare for å se om det er noe for oss. :D Ser ut som det er god trening både for hund og eier. :D

Skrevet

Nidaros Brukshundklubb har agilitybane på Nidarosbanen ved Jonsvannet (medlem i NBHK må man nok være for å få trene der). Trondheim Hundeskole setter opp bane på området deres på Lade når det er kurs. Ellers veit jeg ikke av noen flere i Trondheim, men det er vel på Øya Videregående på Klett så vidt jeg veit. Om den er åpen for alle eller ikke veit jeg ikke.

Skrevet

Trondheim Hundeskole har en på Øya de også - men den er vel kun til bruk for dem som har gått kurs hos dem, tror jeg.

Guest Christine
Skrevet

Banen på Skjetlein er Trondheim hundeskole sin :P

Der må man ha gått kurs, og må betale 300 kr i året for å trene :P

Guest Christine
Skrevet

Tone: Da bør du virkelig være kjapp!

Neste agility kurs er optatt, så det blir ikke før i Mai..Det begynner å bli rimeligt fult nå...

Snakker om Trondheim hundeskole da..

Skrevet

Tone: Da bør du virkelig være kjapp!

Neste agility kurs er optatt, så det blir ikke før i Mai..Det begynner å bli rimeligt fult nå...

Snakker om Trondheim hundeskole da..

He he, jeg er ikke så kjapp av meg, så kanskje vi får vente til høsten eller noe. :P Skal på spanieltreff i Selbu i april, og der har de agilitybane, kanskje vi får sneket til oss en prøverunde der. :P

Guest Christine
Skrevet

hehe...Verse god :P

Må reklamere litt for Skjetlein banen min vettu :P

Min og min da..

Guest Christine
Skrevet

Glemte å si at om du melder deg på agilitykurs til Tr.heim hundeskole så får du gratis lydighetstrening på Mandager :P

Guest Christine
Skrevet

Lydighets treninger på Mandager er hos Trondheim hundeskole på Lade...Om du har gått et kurs hos de, eller om du går på Skjetlein så får du komme og trene gratis hos de:)

Lærer skikkeligt mye :P

Skrevet

Du finner info om det på trondheimhundeskole.no:

Miljøtrening mandager:

gratis for våre kursdelt:

Valp 10 uk - 4 mnd 17:30.

Valp 4- 12 mnd 18:00-19:00.

12 mnd og eldre fra 19:00

Med instruktør!

--

Christine - er du der på mandagene? Har tenkt til å begynne å dra nedover når Tinka er ferdig med løpetid... Hvordan er treningen lagt opp egentlig?

Guest Christine
Skrevet

Jepp.. :)

Jeg er det ja :P

Har ikke vært der så ofte, men sist gang nå så hadde vi møtetrening...Vi deler oss ofe inn i grupper, og instruktøren kommer dunt til en og en..Kan hunden din øvelsen godt, så får du en vanskeligere en :P

Skrevet

Interessant. Ble litt nysgjerrig på både Trondheim Hundeskole og Nidaros Brukshundklubb.. Men kurs er nok ikke aktuellt enda, skal på spanieltreff i april og sporkurs i mai, så har ikke råd til så mye "kursing" akkurat nå. Regner med det blir kurs på oss til høsten. :) Tusen hjertlig for tipsene! :P

Skrevet

Jepp.. :D

Jeg er det ja :D

Har ikke vært der så ofte, men sist gang nå så hadde vi møtetrening...Vi deler oss ofe inn i grupper, og instruktøren kommer dunt til en og en..Kan hunden din øvelsen godt, så får du en vanskeligere en :D

Det har jeg tenkt å begynne å dra på :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...