Gå til innhold
Hundesonen.no

Agilitybane i Trondheim


cocker-eier

Recommended Posts

Nidaros Brukshundklubb har agilitybane på Nidarosbanen ved Jonsvannet (medlem i NBHK må man nok være for å få trene der). Trondheim Hundeskole setter opp bane på området deres på Lade når det er kurs. Ellers veit jeg ikke av noen flere i Trondheim, men det er vel på Øya Videregående på Klett så vidt jeg veit. Om den er åpen for alle eller ikke veit jeg ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Tone: Da bør du virkelig være kjapp!

Neste agility kurs er optatt, så det blir ikke før i Mai..Det begynner å bli rimeligt fult nå...

Snakker om Trondheim hundeskole da..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tone: Da bør du virkelig være kjapp!

Neste agility kurs er optatt, så det blir ikke før i Mai..Det begynner å bli rimeligt fult nå...

Snakker om Trondheim hundeskole da..

He he, jeg er ikke så kjapp av meg, så kanskje vi får vente til høsten eller noe. :P Skal på spanieltreff i Selbu i april, og der har de agilitybane, kanskje vi får sneket til oss en prøverunde der. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Lydighets treninger på Mandager er hos Trondheim hundeskole på Lade...Om du har gått et kurs hos de, eller om du går på Skjetlein så får du komme og trene gratis hos de:)

Lærer skikkeligt mye :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du finner info om det på trondheimhundeskole.no:

Miljøtrening mandager:

gratis for våre kursdelt:

Valp 10 uk - 4 mnd 17:30.

Valp 4- 12 mnd 18:00-19:00.

12 mnd og eldre fra 19:00

Med instruktør!

--

Christine - er du der på mandagene? Har tenkt til å begynne å dra nedover når Tinka er ferdig med løpetid... Hvordan er treningen lagt opp egentlig?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Jepp.. :)

Jeg er det ja :P

Har ikke vært der så ofte, men sist gang nå så hadde vi møtetrening...Vi deler oss ofe inn i grupper, og instruktøren kommer dunt til en og en..Kan hunden din øvelsen godt, så får du en vanskeligere en :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Interessant. Ble litt nysgjerrig på både Trondheim Hundeskole og Nidaros Brukshundklubb.. Men kurs er nok ikke aktuellt enda, skal på spanieltreff i april og sporkurs i mai, så har ikke råd til så mye "kursing" akkurat nå. Regner med det blir kurs på oss til høsten. :) Tusen hjertlig for tipsene! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jepp.. :D

Jeg er det ja :D

Har ikke vært der så ofte, men sist gang nå så hadde vi møtetrening...Vi deler oss ofe inn i grupper, og instruktøren kommer dunt til en og en..Kan hunden din øvelsen godt, så får du en vanskeligere en :D

Det har jeg tenkt å begynne å dra på :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...