Gå til innhold
Hundesonen.no

Hane-sperm til salgs


charlotte

Recommended Posts

Skrevet

Litt rart at de fikk skrive sæd da, det ordet fikk jo ikke aud bruke!?

og er det faktisk normalt og kunstig inseminere høns?

Skrevet

og er det faktisk normalt og kunstig inseminere høns?

Isåfall må man være MEGET interessert i høns!

Onkelen min driver oppdrett av høns,fasaner,papegøyer,vaktler ja you name it og jeg har aldri hørt om å inseminere høns :S

Guest Vicky
Skrevet

:)

Edit: tydelig noen som etterlikner bulldog annonsen ja..

Husker du fortalte meg at det finnes griserunkere! da ble jeg seriøst sjokka :)

Skrevet

hvis det var slik at de som laget hane-annonsen skal etterligne bulldog annonsen så har de en meget merkelig form for syk humor. Og hvis det er noe finn.no folka skal se opp etter så er det ikke ordet "sæd" i annonsene men folk som liker å drite andre ut på den måten.

Skrevet
The Cock er en stor og kraftig hane på 16 år, som fremdeles er meget sunn og frisk, og sædens hans er nylig sjekket og både farge og kvalitet er super

Først av alt: Navnet på hanen :)

Det andre: Lattis! Hva er super farge på sæd? Hørt det finnes mange varianter. Aldri sett hønsesperm men :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...