Gå til innhold
Hundesonen.no

Buhunden Ask


MarieR

Recommended Posts

Skrevet

Dette er tråden til buhunden Ask. Oppdateringer og bilder legges sist i tråden. Som regel oppdatert om beskrivelsen av topicken er endret med info og dato :D

DSCF0845-1.jpg

  • 3 months later...
  • Svar 112
  • Created
  • Siste svar
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
Skrevet

jeg har i det siste tenkt veldig mye på valpetiden med Ask, i forbindeles med at vi trener valper på skolen, og plutselig slo det meg hvor lettlært han var, og fremdeles er, om jeg gir han riktig veiledning! Han er en drømm å jobbe med ( privat hvertfall ) og lærer faktisk ganske kjapt! Kan ikke huske å hatt problemer med noe som helst egentlig, selv om jeg nok hadde det. Men han har alltid vært veldig enkel å jobbe med. Nesten litt rart at jeg trengte en "ny hund" for å oppdage hvor lett jeg hadde det/ har det med Ask. Vi har jo våre problemer, men når det kommer til innlæring osv, er han kjapp. Mye kjappere enn det jeg har trudd til nå egentlig, før jeg begynte med valpene, så jeg har nok undervudert han litt.

Han er så herlig, ville ikke kvittet meg med han for alt i verden! :);)

Pen er han også..:

2005_0208asksept20191.jpg

Skrevet

Ask er skikkelig fin.. :) Det er sånne hunder som gjør at man får sansen for hunderaser man tidligere ikke har lagt noe særlig merke til. Bestefaren min har hatt Buhunder gjennom hele oppveksten (de het forøvrig Prince, ok navn, og Rin-tin-tin.. ;) ) og har skrytt mye av rasen!

  • 2 months later...
  • 5 weeks later...
Skrevet

Takker og bukker for alle fine tilbakemeldinger! :ahappy:

Liten stemmningsrapport:

Ask tilbringer dagene ute, han har fått skikkelig god vinterpels, røyter mindre og ligger heller ute i snøen enn i hundehuset. Utrolig glad i snøen, baser rundt og er villmann.

Vi har også endelig klart å stole såpass mye på hverandre (les: Jeg stoler på han) at jeg slapp han på tur i går. Var på et sted som er reativt greit å slippe på. Vi var ute i en og en halv time, og kun to ganger mistet vi fullstendig kontakt med hverandre, og ingen visste hvor den andre var, men Ask fant meg han, ikke søren om den gutten skulle stikke nei! :kiss: Utrolig gøy! Det er lenge, veldig lenge siden sist vi gjorde dette, fordi han stikker så mye.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...