Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjøpe valp


Tskk

Recommended Posts

Labradorer spiser ALT, hele tiden. Voldsom appetitt, så de trenger god disiplin på maten, så de ikke blir feite tønner.. :huh:

Ellers er det jo det om du vil ha pels, eller lite pels. Spesielt om vinteren med snøen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

heihei.. du har akkurat det samme spørsmålet som jeg.. jeg også skal kanskje ha en valp til sommeren, og jeg også står mellom Golden og Labrador.. :D Jeg har tenkt endel på andre raser også, men funnet ut at det må bli en av disse rasene.. Jeg tenker at Labrador der er det tre farger gul,svart og brun de er også korthåret.. Golden er farge krem og gyllen og har lang pels.. begge rasene har det jeg liker veldi godt.. så jeg tenker at jeg finner en kennel (samma om det er golden eller labrador) jeg liker, sjekker om de venter kull.. om det er da en kennel med labrador jeg likte best blir det den rasen.. er det en kennel med golden jeg likte best så blir det en golden jeg skal ha... hehe.. dette vart litt rotete.. håper du skjønte det.. :) Lykke til med valget ditt :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei! :D Jeg har funnet en fin kennel som jeg liker.

De skal ha valper nå snart (golden) Og hvis det blir en tispevalp ledig til meg så takker jeg ja.

Gratulerer så mye!

Avler de Gyllen, krem eller mørk?

Jeg selv elsker Golden Retrievere (og er veldig forelsket i gyllen farge på dem) :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer så mye!

Avler de Gyllen, krem eller mørk?

Jeg selv elsker Golden Retrievere (og er veldig forelsket i gyllen farge på dem) :D

Hei!! :D Disse er krem.

Fra Willemo kennel.

Noen erfaringer med dem? :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også hund fra willemo :D Hvem er det du vil ha valp etter?

Jeg er veldig fornøyd med Chana :D Verdens snilleste! Har litt problemer med allergi, men det har jo ikke noe med oppdretteren å gjøre.

Tove og Tom som er innehaverene av Willemo er veldig kjekke, selv om jeg ikke har så mye kontakt med dem da. Savner litt det. Skulle ønske at de tok litt mer kontakt med meg, men det er kanskje mitt ansvar å ta ringe dem...

Har ei veninne som har hund fra dem og hun er også veldig fornøyd med hunden sin. Hun snakker litt med de enn jeg gjør.

Jeg vil sterkt anbefale golden retriever!!! :P Er bare så utroolig flotte hunder!!! Og enkle førstegangs hunder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei! Jeg skal ha valp til sommeren, men greier ikke helt å bestemme meg for enten Labrador eller Golden Retriever.

Noen som har noe pluss og minus å komme med om disse 2 rasene?:D

Spørs litt hva du foretrekker, det er jo noen fellesnevnere for disse to rasene.

Labradoren KAN være klin gal som valp og unghund opp til 12-18 mnd. Golden er også en aktiv valp/unghund, men ikke så ekstrem som labbisen kan være.

Helsemessig har jeg best erfaring med labrador, synes å truffet på mangen golden de siste årene med enten HD eller allergi problemer.

Labbisen er ofte litt for glad i folk, noen får litt innkallingprobler i møtesituasjoner.'

Hva har du planer om å bruke hunden til?

Dersom den "kun" skal være en tur- og familiehund, ville jeg anbefalt golden. En labbis kan bli kreativ i ungdomstiden dersom den ikke får brukt seg mentalt. Begge rasene trenger litt hjernetrim for ikke å bli sofaputer. Labbisen TROR jeg man må være mer streng med i matveien.

Dersom jeg skulle hatt retriever igjen nå, tror jeg muligens jeg ville dratt til Sverige, synes mangen av retrieverne i Norge har blitt til utstillingshunder, å dessuten har mistet sine opprinnelige bruksegenskaper.

Hadde muligens vurdert kennel Solsvingen (tror det var det de het) dersom jeg skiulle hatt golden.

Lykke til :-)

Mvh Monica

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare si en liten ting om Golden Retrieveren som jeg har hørt mange har tatt litt feil av.

Alle golden er ikke trege sofahunder,det var nem,lig min erfaring før jeg fikk meg golden;)

Da jeg fikk Emma ventet jeg meg en rolig golden som villig lå under stuebordet å diltet etter på tur( det jeg fikk vite av folk som hadde golden)her har du fått deg en rolig hund..

Den gang ei..

Emma er kanskje den mest gira hunden jeg har hatt. hun har sinnsykt mye energi,å blir helt "koko" hvis hun ikke får trent psykisk og fysisk hver dag.

Jeg synes det er helt topp å ha en aktiv golden, men kjenner et par som ble veldig overrasket over at de kunne være så "gira"

Var en liten opplysning fra meg da(men detta viste du kanskje)Min erfaring er også at golden som kommer fra sverige eller har gener fra svenske golden ofte er mye "lettere kroppselig" typer.

At de som er nesten helt hvite har lett for å bli fort litt dorske.

Anbefaler kennel Solsvingen påp det sterkeste,kjenner de som driver den;å hundene der er helt utrolige!de avler mest mørke golden)(emma er forresten åsså mørk)

Eneste minuset med golden er at de røyter helt sinnsykt når de først røyter,min mening da)

Masse lykke til med valpen din!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe jepp har ridd på gunnerud jeg :)

Hva heter du da?

Hehee, tviler på at du husker meg. Jeg har killer memory. Vi red sammen på mandager. Du hang sammen med ei som het Maren? Du likte Fredrik?

Jeg heter Tine.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehee, tviler på at du husker meg. Jeg har killer memory. Vi red sammen på mandager. Du hang sammen med ei som het Maren? Du likte Fredrik?

Jeg heter Tine.

Hehe ehhh nei kan ikke si jeg husker deg,men du verden for en hukommelse du har! wow!

Artig å møte noen hestejenter å:) har du hest fortsatt? hmmm burde kanskje tatt dette på pm,men men

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei!

Jeg har hatt Labrador.

Er kjempe å ha med å gjøre. men er en kjempe hund.

Håper du klarer å bestemme deg:)

Jeg får meg kanskje en Jack Russell Terrier hann 3 år 6mnd gammel.

Gleder meg som en unge!!!

Har Hørt at den liker mye oppmerksomhet og litt sjefete...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei! Om det blir ledig valp til meg (håper) Så blir det fra Willemo's Maud og Fab Four's Full Rulle :)

Håååper veldig.

Bestilte du før valpene var født?

jeg bestillte før valpene var født ja :P Kjekt at du skal ha fra Willemo, skal krysse fingrene for at du får :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...