Gå til innhold
Hundesonen.no

HD og AA røntgen..


Zeagle

Recommended Posts

HD og AA røntgen.. Hva koster dette og hvis man får tatt slike bilder, hvor lenge "gjelder" de før man må ta nye??? :?

Lurer på å begynne på Agility med Nemi, men vil være sikker på at hun er frisk og rask først... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar
HD og AA røntgen.. Hva koster dette og hvis man får tatt slike bilder, hvor lenge "gjelder" de før man må ta nye??? :?  

Lurer på å begynne på Agility med Nemi, men vil være sikker på at hun er frisk og rask først...  :)

vi skal sjekke Goshi på onsdag, og det koster 1700,- til 1800,-. Men da microchipper vi henne og.

Du må ikke ta nye bilder, det er sånt man gjer en gang. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg trodde ikke at man kunne utstille en hund som ikke var ID merket??  :?  

Kan man egentlig utstille en hund, hvis den har HD?

man kan stille ut valp uten ID merking, men voksne må være merket. Vi bruker å ID merke i forbindelse med røntken.

Jo, man kan stille ut hund med HD, men eg ser ikkje hensikten med det... (har aldri forstått vitsen med å ha gode plasseringer og jobbe frem en hund som man ikke kan bruke i avl...)

men nå får man jo lov til å avle på svak HD, i schäfer er det i vært fall lov. men skal du f.eks. stille en voksen hund på Norsk Vinner så må han være fri. (Tror jeg).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er vel ikke så stor prismessig forskjell på bare hd røntgen eller begge deler? Fikk vite at det var påkrevd med HD røntgen, men fant ut at det var best å gjøre begge deler så hun ikke har skader som vi gjør verre...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ja, da er vi og ferdig med røntken av Goshi. Og hun har desverre HD. Vetrinæren mener at hun i vært fall har middels grad.... Såg selv på bildene og det var ikke vanskelig å se forskjell på venstre og høyre hofte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ja, da er vi og ferdig med røntken av Goshi. Og hun har desverre HD. Vetrinæren mener at hun i vært fall har middels grad.... Såg selv på bildene og det var ikke vanskelig å se forskjell på venstre og høyre hofte.

Nei dette var virkelig trist og høre :D Er så lei av denne sykdommen :)

Hva har dere tenkt og gjøre med henne nå da? Du skal vel ikke utstille henne mere?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

nei, å stille henne ut er ingen vits i. Hun blir stilt i bergen denne helgen, men det er fordi hun allerede er påmeldt og vi har betalt. Etter det så er det stopp.

Hun vil da bli familie hund for oss. Men nå vet jeg IKKE hva vi skal gjere, ny valp av samme rase eller finne ny rase? Skal vi vente og se hva som dukker opp, og klarer vi det...?

Nei i dag er det mange spørsmål i luften og eg finner ikke svar...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan kunne din dyrlege se hvad grad det ca er og min ikke??

Du havde vel ikke regnet med dette?

Kunne du prøve at se på dogweb for mig? Der er sikkert ikke kommet noget endda, men er desperat etter og vite det og stadig redd for det og :)

Da er det 2 schæfere herinne som har fået konstateret HD på 2 dage. Huff :D

Da dyrlegen om dette var kommet hen av opveksten eller om hun var født med det?

Hvordan reagerede du da du hørte det. Jeg gik helt i chok asså. Klarte ingenting ;) Ikke engang og skrive under på noen papirer!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kan vel ikke være en B. For det er vel egentlig HD fri det også??

Det er grader på A og B. Man kan ha B1 og B2 - men det er vel ikke så vanlig at de graderer lenger her i norge, så du har nok rett...-det er å håpe på en C..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Både Rocky og Goshi HD :-o , nei så trist da :)

Dere får vell ha vellkommen i klubben for de med hunder som ha HD da og håpe at ingen av dem har den samme graden som Aiwa har. Jeg krysser fingrene for det. :wink:

Hvor skal Goshi stilles ut da?? det er ikke på Os vell på Søndag?

Der skal vi med Småen og Aiwa, men nå gidder jeg ikke å stille Aiwa lengre etter det så sant det ikke er en NKK utstilling, men Småen skal vi fortsette med og håper hun fortsetter å gjøre det bra, på søndag blir første utstillingen hennes i championklasse så det blir jo gøy å se hvordan det går da. :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uff.. Kjipe greier det der meg HD.....  :D  ;)  

Forresten. Jeg kan godt sjekke ut ting på DogWeb.. Hva trenger du hjelp med Heidi?

Bare si i fra, så hjelper jeg gjerne til!  :)

Kine har vært så snill og låne meg passordet til dogweb, så nå kan jeg sjekke det selv ;) Men fy hvor jeg gruer meg til resultatet. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utrolig trist å høre at både Rocky og Goshi hadde HD... :) Blir litt skremt her jeg sitter, for vi vil så gjerne trene agility. :-o Håper dere får konstatert en mild grad.. Så får vi se når vi skal ta bilder, blir ikke med det første uansett...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...