Gå til innhold
Hundesonen.no

farge på hunder


tm100021

Recommended Posts

Syns rex har forskjellig farge hele tiden, flere nyasner av rød/brun. Når han var valp var han mer rød, nå er han ordentlig brun forran, lyse partier på ryggen, Og litt lysere farge bak.

han har også tykkere pels bak :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

kanksje ikke akkurat farge, men da jeg hentet Henrik hadde han en slags misformet Mikkemus svart tegning på ryggen.Den er borte nå..

Den hvite tverrstripa på hodet hans har også hatt varierende bredde.En stund var den faktisk helt borte..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hun har vel forsåvidt ikke forandret farge, men etterhvert når hun som valp/unghund fikk litt mer underull var den brun og ikke svart. Ellers så er overhårene/dekkhårene fremdeles like kullsvarte som de alltid har vært. Hun kommer nok ikke til å forandre fargen på pelsen, bortsett fra grå hår i ansiktet når hun blir gammel da selvsagt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig!

Jóga var helt mørk da jeg fikk henne (mørk underull og svarte dekkhår), så ble hun lys gul med lange svarte dekkhår, helt til voksenpelsen begynte å komme. Da ble hun mørk rød og mer og mer skygget etterhvert. Nå er hun guloransj på sidene, litt lysere i ansiktet (mørk hvete), og rød og sort (skygget) på ryggen og nakken...

Saeta var mørk som nyfødt, så ble hun lys, nesten hvetefarget helt til hun begynte å få voksenpels. Da ble hun mer rødgylden. Det er hun fremdeles, men har fått endel svart pels rundt manken og på halen (litt skygget men ikke mye)...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei har ikke forandret farge, bortsett fra at han har blitt litt mørkere på ørehåret hvor han var brunere før. Han har en mørk mørk brunfarge nå, som nesten ikke vises at er en annen farge annet en i godt lys.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da jeg kjøpte Lara hadde hun en hvit stripe fra midten av hodet og ned i nakken som ble bredere nedover. Den er helt borte nå ;) Det gjør egentlig ikke noe, men det var litt stilig for Ebbe har lik :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå vet jeg ikke hvordan Balder så ut som valp, men han var mørk, mørk brun når jeg fikk han og nå er han kullsvart. Det er nok p.g.a at han var utehund og har blitt lysnet i solen, nå er han jo inne.

Ellers så får han grå(husky) underull om vinteren i nakken, ellers har han ingen eller svart underull.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:P:( vell de ble født hvit og helt uten pigmenter, så etter 1-3 uker (alt etter som) så ble de svarte på snute, rundt øyner og på poter, men fremdeles like hvite. :(

Etterhvert som de vokser så holder de fremdeles på den hvite fargen mens poter snute og øyelokksrader er svarte, noen har også svarte klør. :P B)

Vell det var en beskrivelse på mine hvite hunder som ALDRI blir grå i pelsen(det går jo ikke an å se om de begynner å bli gammle) :icon_redface::D;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Buffy endret faktsik utrolig mye farge etter hun ble voksen også... På det første bildet her er hun vel rundt 3 år tror jeg, på de siste er hun 5 og 6.... Og som valp var hu jo en svart dott bare nesten.

VELDIG mye lysere tegninger i ansiktet, og mørkere rødbrun på resten av kroppen. Da hu var rindt 2-3 år var hu jo helt lys på det lyse... merkelig det der egentlig

06.jpg

09.JPG

24.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På wheatens er dette vanlig, de blir født mørkebrune(de fleste hvertfall) og med svart maske på snute og ører og gjerne en svart stripe langs ryggen. Etterhvert som de blir eldre blir de lysere og ved 1-2år blir de mørkere igjen til de ved 3 1/2års alder har riktig farge.

napatitten.jpg

Nena

Et veldig dårlig bilde av mor med valper(Dolly-Oscar sitt kull)

http://i2.photobucket.com/albums/y13/krist...lymedvalper.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...