Gå til innhold
Hundesonen.no

Fellestreningen vår!


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Idag hadde vi vår andre fellestrening. Jeg, Elisabeth og Tore Jørgen har tatt initiativ til å begynne faste fellestreninger. Den forrige var det få som kom, men idag kom det heldigvis flere. Vi trente hver for oss og var sammen med hundene. Flott vær. Ikke så kaldt og måneskinn. Her er bilde av alle som var idag:

Hundetrening.jpg

Hundenes navn og rase: Hera- dobbis, Buster-blanding, Troya-dobbis, Sjakk-dalmatiner, Santo-dobbis, Husker ikke navnet- Staff, Bonnie-dobbis. Nala- dobbis.

hundetrening2.jpg

hundetrening3.jpg

Skrevet

Flere bilder... :)

Det var vell mørkt da, så stilte kamera mere mot nattebilder utover treningen...

Elisa med kamera & hera...

IMG_4559_Fixed.jpg

De 6 første hundene som kom, etter bildet kom det flere... såklart...

IMG_4591_Fix_filtered.jpg

Mot slutten, ble litt stilig motiv... Men var veldig mørkt ute...

IMG_4608_Fix2_filtered.jpg

Prøvde å ta noen litt spesielle portrett av Elisa & Hera, dette ble det beste...

IMG_4629_Fix2_filtered.jpg

Elisabeth med Buster, trener kontakt å å ta det med ro med 8 andre hunder rundt...

IMG_4636_Fix_filtered.jpg

Skrevet

Kjempefine bilder Scorpioen!!

IW: ja takk for det. Er så lite annet som skjer her i denne byen, så da er det virkelig på tide at noen tar saken i egne hender. :) Foreløpig er dette meste kjenntfolk da, men etterhvert blir det kanskje fler. :)

Skrevet

Var en flott treningsøkt, selv om jeg kjenner det i armene. Morsomt med en hund som ikke aner at han er på planet jorden, tror ikke han vet hvor jorden ligger en gang *fnis* .

Å den staffen som var der var så nyydelig :) , hadde det vært litt større størrelse på dem så hadde jeg vært splgt hvertfall.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...