Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpeshow 1 og 2 april


ElinT

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er påmeldt i ag også med Ebbe, men må trekke meg pga at han har skive prolaps og skal være helt i ro... :) Så da blir det full fokus på valpeshow :)

Skrevet

Er det noen som kjører fra Tønsberg/Vestfold området som har lyst til å ta med en tilskuer så er det bare å si i fra :innocent:

Skrevet

Er det noen som kjører fra Tønsberg/Vestfold området som har lyst til å ta med en tilskuer så er det bare å si i fra :innocent:

Vi kjører forbi Tønsberg ja..

Men jeg regner med at vi kjører bort dit på fredagen og sover der til søndagen...

  • 2 weeks later...
Skrevet

kanskje vi treffest:)

men så er ikke jeg avde som tør å bare løpe bort til folk da:S hehe :icon_redface:

kommer ned fredag og blir til søndag

Skrevet

Vis noen kjenner igjen meg eller hundene så ikke vær redd for å kom bort å hilse, jeg biter ikke :icon_redface: Tror jeg tar på Luna det røde halsbåndet med det røde tørklet på den dagen.. Vi skal dit på lørdag.

Skrevet

Bare å stikke bort å hilse på oss også :icon_redface:

hmm... jeg får kikke etter hundene, for jeg vet jo ikke hvordan halvparten av dere ser ut :P

Skrevet

Må bare komme bort og hilse på meg å... vi sitter vel en gjeng på 4 med 1 border, 1 aussie, 1 samojed(som skal gå ag :( ) og en kooiker:)

Skrevet

Må bare komme bort og hilse på meg å... vi sitter vel en gjeng på 4 med 1 border, 1 aussie, 1 samojed(som skal gå ag :( ) og en kooiker:)

Skal Gunhild og Chera starte? B)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...