Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater og bilder fra Manger utstillingen


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Ja da er vi ferdig i ringen på manger :D

Kine og co kom ut hit til oss fredagen og vi dro utover på utstillingen i dag tidlig :wub:

Pito fikk 2AK så vi er ikke noe spesielt fornøyde, men Kine fikk HP,CERT og BIM på casper :D

Her er noen bilder fra helgen så langt :)

resized_DSCN5606.jpg

Pusen ligger i sengen, uberørt over at huset er fullt av hunder

resized_DSCN5607.jpg

casper må bades

resized_DSCN5608.jpg

resized_DSCN5609.jpg

Så er vi komt til utstillingen og Marit er i ringen med Aiwa

resized_DSCN5614.jpg

Skrevet

Gratulerer så mye :wub:

Jeampi: Har fått blått noen ganger vi også (Jóga), men det er bare å håpe at det går bedre neste gang :D

Hvordan gikk det med Aiwa og resten av Lazita sine?

Skrevet

Ja man skal ikke la det gå innpå seg om man får blått :wub: men jeg vet at hvis jeg får en rød på Pito så skal jeg være knallførnøyd. For hun har ganske masse små "feil". Som f.eks manglende underull (som er det hun trenger aller mest for å få "pom looken") ganske dårlig vinkling bak,for store ører,lang snute, tynn benstamme osv :) men hun er den beste for meg og det er jo knallgøy når vi får rød :D

Skrevet

Ja man skal ikke la det gå innpå seg om man får blått :D men jeg vet at hvis jeg får en rød på Pito så skal jeg være knallførnøyd. For hun har ganske masse små "feil". Som f.eks manglende underull (som er det hun trenger aller mest for å få "pom looken") ganske dårlig vinkling bak,for store ører,lang snute, tynn benstamme osv :D men hun er den beste for meg og det er jo knallgøy når vi får rød :wub:

Kjenner til det der :) Rødt er eneste målet mitt med Jóga også. Hun er en fin hund, men har noen mangler som sheltie :D Litt store, runde øyne, kort nakke, også er hun litt liten da. Sist fikk hun på kritikken at hun hadde store forpoter, det var en rar ting å kommentere synes jeg :D

Ellers pirker aldri dommerne på det samme, og rart er det. Jeg ser feil som ikke alltid dommerne ser heller, hehe...

Skrevet

Hehe ja slik er det her også :wub:

Men de aller fleste dommere pirker på manglende vinkling bak og manglende underull :D

Men hun får ofte at hun har et trivelig gemytt og det er veldig koselig!

Skrevet

Gratulerer så mye :D

Jeampi: Har fått blått noen ganger vi også (Jóga), men det er bare å håpe at det går bedre neste gang :wub:

Hvordan gikk det med Aiwa og resten av Lazita sine?

Aiwa fikk 1 AK og 1AKK bedre enn forventet med tanke på Finsk dommer(skrekk og gru :) finske dommere tar somregel Aiwa for å være hannhund :D )

Småen fikk 2 CHK(hun mente at Småen hadde for lite pels for dagen) dommeren var egentlig veldig streng og delte ut lite cert og sånne ting så det så(så ble jo egenlit litt overrasket over 2 røde sløyfer på Aiwa då.

Skrevet

Første Junior utstilling for Blondie i dag men vi dro hjem med et bredt smil om munnen og flotte rosetter.

Hun fikk nemelig en knall grei dommer som gidde henne en super duper kritikk og topp plaseringer.

Dette var sånn resultatet ble:

1JK,1JKK,HP,CERT,2BTK.

Kritikken ligger her!

Er kjempe stolt over lille berta mi som ble Miss Manger som vi hele tiden har sakt, hihi.

Skrevet

Aiwa fikk 1 AK og 1AKK bedre enn forventet med tanke på Finsk dommer(skrekk og gru :P finske dommere tar somregel Aiwa for å være hannhund :P )

Småen fikk 2 CHK(hun mente at Småen hadde for lite pels for dagen) dommeren var egentlig veldig streng og delte ut lite cert og sånne ting så det så(så ble jo egenlit litt overrasket over 2 røde sløyfer på Aiwa då.

Men da skal du være fornøyd :P Grattis :P

Skrevet

Første Junior utstilling for Blondie i dag men vi dro hjem med et bredt smil om munnen og flotte rosetter.

Hun fikk nemelig en knall grei dommer som gidde henne en super duper kritikk og topp plaseringer.

Dette var sånn resultatet ble:

1JK,1JKK,HP,CERT,2BTK.

Kritikken ligger her!

Er kjempe stolt over lille berta mi som ble Miss Manger som vi hele tiden har sakt, hihi.

Wow! Helt supert! Gratulerer så mye :P

Skrevet

Er bra fornøy med dagen! Birk fikk 1 JK, 1 JKK for streng, finsk dommer :-)

"Velutviklet maskulin hanne, som kunne hatt litt bedre proposjoner og overlinje.

Bra hode. Usymetriske ører, velvinklet, kunne hatt litt bedre svans.

Pelsen er ikk ferdig, sporer ok.

Kunne hatt litt mer effektive bevegelser.

Fint temprament".

Skrevet

ja bister solier eller hva hun het var drit streng...

kjempe grattis:)så dere i dag men måtte stikke:)

Takk takk :P

Ja hun var en meget bestemt dame! (solie bister)

Kan ikke klage på resultatet sånn sett, men skjønner ikke hva hun har å utsette på halen hans, den er jo veldig bra, pelsen derimot..

Skrevet

Jeg så dere også! :P men jeg satt i ringen så jeg kunne ikke akkurat skrike etter dere :P gratulerer så masse!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...