Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater og bilder fra Manger utstillingen


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

Ja da er vi ferdig i ringen på manger :D

Kine og co kom ut hit til oss fredagen og vi dro utover på utstillingen i dag tidlig :wub:

Pito fikk 2AK så vi er ikke noe spesielt fornøyde, men Kine fikk HP,CERT og BIM på casper :D

Her er noen bilder fra helgen så langt :)

resized_DSCN5606.jpg

Pusen ligger i sengen, uberørt over at huset er fullt av hunder

resized_DSCN5607.jpg

casper må bades

resized_DSCN5608.jpg

resized_DSCN5609.jpg

Så er vi komt til utstillingen og Marit er i ringen med Aiwa

resized_DSCN5614.jpg

Skrevet

Gratulerer så mye :wub:

Jeampi: Har fått blått noen ganger vi også (Jóga), men det er bare å håpe at det går bedre neste gang :D

Hvordan gikk det med Aiwa og resten av Lazita sine?

Skrevet

Ja man skal ikke la det gå innpå seg om man får blått :wub: men jeg vet at hvis jeg får en rød på Pito så skal jeg være knallførnøyd. For hun har ganske masse små "feil". Som f.eks manglende underull (som er det hun trenger aller mest for å få "pom looken") ganske dårlig vinkling bak,for store ører,lang snute, tynn benstamme osv :) men hun er den beste for meg og det er jo knallgøy når vi får rød :D

Skrevet

Ja man skal ikke la det gå innpå seg om man får blått :D men jeg vet at hvis jeg får en rød på Pito så skal jeg være knallførnøyd. For hun har ganske masse små "feil". Som f.eks manglende underull (som er det hun trenger aller mest for å få "pom looken") ganske dårlig vinkling bak,for store ører,lang snute, tynn benstamme osv :D men hun er den beste for meg og det er jo knallgøy når vi får rød :wub:

Kjenner til det der :) Rødt er eneste målet mitt med Jóga også. Hun er en fin hund, men har noen mangler som sheltie :D Litt store, runde øyne, kort nakke, også er hun litt liten da. Sist fikk hun på kritikken at hun hadde store forpoter, det var en rar ting å kommentere synes jeg :D

Ellers pirker aldri dommerne på det samme, og rart er det. Jeg ser feil som ikke alltid dommerne ser heller, hehe...

Skrevet

Hehe ja slik er det her også :wub:

Men de aller fleste dommere pirker på manglende vinkling bak og manglende underull :D

Men hun får ofte at hun har et trivelig gemytt og det er veldig koselig!

Skrevet

Gratulerer så mye :D

Jeampi: Har fått blått noen ganger vi også (Jóga), men det er bare å håpe at det går bedre neste gang :wub:

Hvordan gikk det med Aiwa og resten av Lazita sine?

Aiwa fikk 1 AK og 1AKK bedre enn forventet med tanke på Finsk dommer(skrekk og gru :) finske dommere tar somregel Aiwa for å være hannhund :D )

Småen fikk 2 CHK(hun mente at Småen hadde for lite pels for dagen) dommeren var egentlig veldig streng og delte ut lite cert og sånne ting så det så(så ble jo egenlit litt overrasket over 2 røde sløyfer på Aiwa då.

Skrevet

Første Junior utstilling for Blondie i dag men vi dro hjem med et bredt smil om munnen og flotte rosetter.

Hun fikk nemelig en knall grei dommer som gidde henne en super duper kritikk og topp plaseringer.

Dette var sånn resultatet ble:

1JK,1JKK,HP,CERT,2BTK.

Kritikken ligger her!

Er kjempe stolt over lille berta mi som ble Miss Manger som vi hele tiden har sakt, hihi.

Skrevet

Aiwa fikk 1 AK og 1AKK bedre enn forventet med tanke på Finsk dommer(skrekk og gru :P finske dommere tar somregel Aiwa for å være hannhund :P )

Småen fikk 2 CHK(hun mente at Småen hadde for lite pels for dagen) dommeren var egentlig veldig streng og delte ut lite cert og sånne ting så det så(så ble jo egenlit litt overrasket over 2 røde sløyfer på Aiwa då.

Men da skal du være fornøyd :P Grattis :P

Skrevet

Første Junior utstilling for Blondie i dag men vi dro hjem med et bredt smil om munnen og flotte rosetter.

Hun fikk nemelig en knall grei dommer som gidde henne en super duper kritikk og topp plaseringer.

Dette var sånn resultatet ble:

1JK,1JKK,HP,CERT,2BTK.

Kritikken ligger her!

Er kjempe stolt over lille berta mi som ble Miss Manger som vi hele tiden har sakt, hihi.

Wow! Helt supert! Gratulerer så mye :P

Skrevet

Er bra fornøy med dagen! Birk fikk 1 JK, 1 JKK for streng, finsk dommer :-)

"Velutviklet maskulin hanne, som kunne hatt litt bedre proposjoner og overlinje.

Bra hode. Usymetriske ører, velvinklet, kunne hatt litt bedre svans.

Pelsen er ikk ferdig, sporer ok.

Kunne hatt litt mer effektive bevegelser.

Fint temprament".

Skrevet

ja bister solier eller hva hun het var drit streng...

kjempe grattis:)så dere i dag men måtte stikke:)

Takk takk :P

Ja hun var en meget bestemt dame! (solie bister)

Kan ikke klage på resultatet sånn sett, men skjønner ikke hva hun har å utsette på halen hans, den er jo veldig bra, pelsen derimot..

Skrevet

Jeg så dere også! :P men jeg satt i ringen så jeg kunne ikke akkurat skrike etter dere :P gratulerer så masse!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...