Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Valpen vår er 12 uker og har begynt å "valpebite" mindre. Men nå vil han gjerne gnage mer, ser det ut til. Gnager gjerne litt på et møbel f.eks.

Han har en kong og noen andre biteleker. Og noen strimler med tørket oksehud, men de er han ikke så veldig interessert i. Og jeg er ikke så interessert i å ha rå kjøttbein liggende utover stuegulvet :) Noen som har konkrete tips til gode tygge-ting?

Skrevet

Min likte og liker godt slike nylonbein. Kong har også noe «bein» laget av tre. Ellers gummityggeleker i alle varianter.

Min var aldri veldig destruktiv mot møbler og slikt, men de par tre plassene hun forsøkte seg så smurte jeg bare litt sitronsaft. De var ikke noe stas, og da sluttet hun. Eddik kan også forsøkes, men det lukter jo litt mindre «friskt» i huset.

 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...