Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei

Oppdaget akkuratt at hanhunden min har en ganske stor rød kul på tissen rett vedsiden av urinhullet. Jeg er selvfølgelig veldig bekymret og kommer til ringer dyrlegen first thing i morgen tidlig. Noen som eventuelt kan tenke seg hva dette kan være? (Kjenner jeg alt har et par litt stygge tanker i hodet om hva det kan være). Noen her som har vært borti noe slikt før?

Mvh bekymret hundemamma

Skrevet

På selve tissen, eller forhuden? Kan være alt mulig, et stikk, et sår, forhudsbetennelse... Hvis du ikke har oppdaget det før har han kanskje ikke latt seg plage noe av det heller? Og da er det som oftest ikke noe farlig, men man kan selvfølgelig ikke garantere noe før det er sjekket.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...