Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Hei!

Vet ikke om det passer å lage denne tråden akkurat her men! Lurte på om det var noen som har valper som kunne tenke seg å stille opp på en shoot i nærmeste fremtid? Helgen om to uker (31.jul-2.aug) for eksempel? 

Pga koronaen har det vært veldig rolig på fotofronten så det hadde vært moro åå få tatt litt hundebilder igjen! :) Eventuelt om kanskje noen flere ville samles med et par hunder og folk med kameraer så kan man ha en liten fotoseanse i byen eller skogen? Vet det er flere som er interessert i å lære mer om hundefoto så da kunne man jo benytte anledningen til å lære og lære bort tips rundt dette? Typ sonentreff med fotoworkshop eller noe hehe! :P 

I Oslo et sted :) 

Hvordan er interessen for dette? 

Endret av pippin
La til lokasjon
  • Like 1
Skrevet
Just now, jma said:

Hvor? ?

I Oslo et sted :) Enten rundt i sentrum eller et sted ved skog og mark man kan kommes seg til med kollektiven :) 

Skrevet (endret)

Jeg vet om noen som akkurat har hentet seg en liten svart fieldjente! Kanskje de vil? 

Ellers er jeg veldig med på foto-meet up! Kunne gjerne lært mer og fått inspo!

Endret av Orca
  • Like 1
Skrevet (endret)

Oooh! Vi skal på ferie til Oslo i det tidsrommet og det hadde vært gøy om du vil prøve deg på en pelsball og å fått lære litt av deg!! Ta kontakt på Instagram isåfall, jeg er ikke så ofte her  ☺️

 

 

Endret av HeleneFS
Skrevet

Åååå sorry alle sammen, men det ble fjelltur denne helgen... Måtte gripe sjansen da muligheten tilbød seg (vanskelig for en uten bil å dra noe sted). MEN! Jeg er GJERNE med på noe senere! Det kommer jo flere helger. Så hadde vært veldig koselig å få til noe! :) 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...