Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ser ut som det er på skuldra? Aner ikke. Ser ut som hudormer spør du meg, ligner litt på en klassisk vorte, med hudormer, men sikkert greit å spørre vet.

Skrevet
11 timer siden, simira skrev:

Ser ut som det er på skuldra? Aner ikke. Ser ut som hudormer spør du meg, ligner litt på en klassisk vorte, med hudormer, men sikkert greit å spørre vet.

Er på «albuen», har du gjort noe med dette tidligere?

Skrevet
Just now, Emil munsterlender said:

Er på «albuen», har du gjort noe med dette tidligere?

Gamlingen min har flere slike vortelignende greier, men uten de svarte prikkene. Uansett, hvis kulen sitter løst i huden er det som oftest ufarlig. Bare følg med om den endrer seg veldig, da bør den sjekkes. Hvis han aldri har hatt noe lignende og du er usikker kan du jo få sjekket det hos vet så du får vite hva det er, og eventuelt sjekket om det er noe mer enn en vorte. Vi er ikke veterinærer her inne. ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...