Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tja, hva skal man si? I et øyeblikk av uoppmerksomhet parra den tre år gamle tispa seg med hannhunden i hus på 9 mnd i dag... (alaska husky begge to) 

Har ikke kunnskap om dette.. Sikkert vanskelig å si, men hvor stor sjans er det for at det blir valper etter en parring? Jeg snudde ryggen til, det er snakk om sekunder, men det var visst nok gitt. Hørte et forferdelig høyt og uendelig hyl fra tispa, sikker på at hele nabolaget nå tror vi holder på med dyremishandling her ? huff. Jeg løp bort til de, da hang allerede sammen. Hang vel i 10-15 minutter..

 

 

Skrevet

Hunder altså ? Her må man passe på som en smed, ja vist man ikke planlegger at de faktisk skal parre, for da skjer det liksom ingenting... ?

Jeg vil nok tro at gutten på 9 mnd er kjønnsmoden nok til at det kan bli valper. Hva syns du om at hun får disse valpene, hvis det er noen? Er det greit, eller en katastrofe?

Det er jo mulig å få hjelp av en veterinær å avbryte et svangerskap veldig tidlig hvis det er ønskelig.
Vi måtte gi en hoppe en sprøyte for å unngå at hun ble drektig etter en ung hingst greide å besøke henne. Dette kan også gjøres i hundeverden ?

Skrevet
Akkurat nå, Rufs skrev:

Hunder altså ? Her må man passe på som en smed, ja vist man ikke planlegger at de faktisk skal parre, for da skjer det liksom ingenting... ?

Jeg vil nok tro at gutten på 9 mnd er kjønnsmoden nok til at det kan bli valper. Hva syns du om at hun får disse valpene, hvis det er noen? Er det greit, eller en katastrofe?

Det er jo mulig å få hjelp av en veterinær å avbryte et svangerskap veldig tidlig hvis det er ønskelig.
Vi måtte gi en hoppe en sprøyte for å unngå at hun ble drektig etter en ung hingst greide å besøke henne. Dette kan også gjøres i hundeverden ?

Nei altså, en fryktelig ønskelig situasjon er det jo ikke for å si det slik, men hadde jo vært litt spennende også når uhellet først har vært ute... Nå mot sommer og ferie betyr jo det en sommer hvor vi blir fanga hjemme, men det er vel det man får for å være dumdristig.. ?

Blir jo spennende da de neste ukene å se etter tegn på om hun er blitt drektig eller ikke.

 

Skrevet

Veldig kjedelig.. skjønner at det er spennende og koselig med valper også, men husk på at det er utrolig mange ah på markedet, og på langt nær så mange gode trekkhundhjem. Jeg ville ha tatt en tur til veterinæren, med mindre man har en plan om å beholde noen selv. 

  • Like 3
Skrevet
Akkurat nå, Heidihj skrev:

Veldig kjedelig.. skjønner at det er spennende og koselig med valper også, men husk på at det er utrolig mange ah på markedet, og på langt nær så mange gode trekkhundhjem. Jeg ville ha tatt en tur til veterinæren, med mindre man har en plan om å beholde noen selv. 

Tanken har alledere streifa meg, det er utrolig mange av de ute på markedet, og jeg syns det er kjempetrist at så mange unghunder blir lagt ut til omplassering når de blir et år eller to, i de fleste tilfeller er det nok lite tilfeldig at mange plutselig blir "allergiske" når hunden blir i denne alderen ? Får se hva vi gjør. 

Om det blir valper, ville eventuelle kjøpere blitt vurdert nøye, og det ville stått svart på hvitt i kontrakta at vi har førsteretten på hunden om noe sånt skulle oppstå, og vi ville gjort det veldig klart at det ikke er noe sofahunder de er på tur til å anskaffe seg. Tar ikke sikte i å ha igjen noen hund selv, men om vi ikke finner passende hjem må vi jo beholde selv.

Skrevet

Jeg ville tatt med tispa til veterinær for å avsluttet det. Det kryr av AH, og du kan risikere å få et stort kull og bli sittende igjen med flere i lang tid før gode hjem viser interesse.

  • Like 5
Skrevet

Aakkurat nå er det 40 annonser på finn om Alaska Husky, mange av de er kull annonser med 5+. Og det kommer flere hver dag. Verden har ingenting med flere AH nå. Anbefaler et besøk til veterinær og hvis du ønsker deg valper så velg heller en rase som er lettere å selge ❤ 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...