Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Hva er dine go-to hva angår produkter brukt som liggende targets? :) 

Veit noen bestiller musematter laget for hundetrening, andre bruker grytelapper, lokk, frisbee, skåler, deksel til telefon/nettbrett osv.

Jeg er ute etter noe fargerikt, holdbart og tåle vask og skylling, som er såppas rimelig at jeg kan fortsette å forlegge dem og tyngde nok til at de ikke flyr i vinden. Har lett etter billige grytelapper/-underlag i silikon, men ikke funnet noe annet enn sorte eller svindyre til nå, og flere som står listet i diverse butikker på nett finner jeg ikke tak i i butikk (herunder Biltema) - tips til sådan hadde vært veldig kjekt!

Andre tips og triks?

Endret av maysofie
Skrevet (endret)

Mitt kjekkeste target-kjøp er en yogamatte! De kan fås greit billig, sånn alt etter hvor du bestiller fra. Du kan klippe (med helt vanlig saks) all slags fasonger og str utav yogamatten - også finnes de i fine farger? De sklir heller ikke. Testet på det meste av underlag.

Endret av Miloficent
  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Miloficent skrev:

Mitt kjekkeste target-kjøp er en yogamatte! De kan fås greit billig, sånn alt etter hvor du bestiller fra. Du kan klippe (med helt vanlig saks) all slags fasonger og str utav yogamatten - også finnes de i fine farger? De sklir heller ikke. Testet på det meste av underlag.

Har brukt deler av liggunderlag og yogamatte tidligere, men opplever dem som lite holdbare for stemplende hunder i full fart og litt for lette i vind :lol: 

Skrevet
12 timer siden, maysofie skrev:

Har brukt deler av liggunderlag og yogamatte tidligere, men opplever dem som lite holdbare for stemplende hunder i full fart og litt for lette i vind :lol: 

Ah! Finnes forskjellige tykkelser på de evt. Men smak og behag?

  • Like 1
Skrevet
10 timer siden, Miloficent skrev:

Ah! Finnes forskjellige tykkelser på de evt. Men smak og behag?

De hadde salg på matter som utgående vare i dag til 99kr, da får det bli en bunsj utskiftbare, så krysser vi fingrene for lite vind :lol:

———

Leiter fortsatt etter grytelapper/-underlag jeg kan få tak i i butikk her, IKEA står på listen å huske handle neste gang vi er der. Vært innom Nille, Biltema, Jula, Europris og Jysk i dag, iom. at de alle ligger inntil hverandre, må visst ta en tur på kjøkkenforretning å se også.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...