Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp bjeffer etter en stund alene hjemme


Recommended Posts

Skrevet

Valp på 5mnd har ingen problem med at vi drar fra han hjemme, og slapper av før han sovner. Men etter 1-1.5time våkner han og starter å bjeffe. Dette holder på til vi kommer hjem. Er snakk om 2-2.5time total alenetid.

har noen tips til å få han til å aktivisere seg selv når han våkner og er alene? 
radio er på, og vi har gått en god tur og vært på do før han blir alene. 

Skrevet (endret)
6 timer siden, ESeier skrev:

Valp på 5mnd har ingen problem med at vi drar fra han hjemme, og slapper av før han sovner. Men etter 1-1.5time våkner han og starter å bjeffe. Dette holder på til vi kommer hjem. Er snakk om 2-2.5time total alenetid.

har noen tips til å få han til å aktivisere seg selv når han våkner og er alene? 
radio er på, og vi har gått en god tur og vært på do før han blir alene. 

Hei. Jeg tror dere har økt tiden litt for raskt og jeg ville da gått noen steg tilbake. Og varier tiden veldig.

 

jeg var i et par måneder på grensen 1,5-2 timer alenetid for der var komfortgrensen til min valp, men med masse mengdetrening og variasjon mellom alene på kontoret, i bil og hjemme så løsnet det plutselig :)

Endret av HeleneFS
  • Like 1
Skrevet

Jeg tenker også at dere har gått for fort frem, og at han er for lenge alene. Her hadde vi også et tilbakefall når alenetiden var rundt 1 time, da gikk jeg noen steg tilbake og varierte fra 20-45 minutter en periode, så løsnet det etterhvert.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...