Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Nå er det 12 dager siden kastrering av ene huskytispa mi, og hun er full av energi! I dag fikk hun av seg bodyen og stingene tas, også har hun fått gå litt løs i hagen igjen (endeliiig!). Men, jeg lurer på, når er det greit for henne å bli med på løpeturer, i spann og slikt igjen? Har googla og googla, men får ikke opp noe fornuftig angående hvor mye aktivitet de kan få når. Om dere har kilder til det dere svarer, post dem gjerne (jeg er alltid litt skeptisk til å spørre om helse online, men veterinæren min er borte fra kontoret i noen dager til).

Skrevet
4 timer siden, Hellhounds skrev:

Hei!

Nå er det 12 dager siden kastrering av ene huskytispa mi, og hun er full av energi! I dag fikk hun av seg bodyen og stingene tas, også har hun fått gå litt løs i hagen igjen (endeliiig!). Men, jeg lurer på, når er det greit for henne å bli med på løpeturer, i spann og slikt igjen? Har googla og googla, men får ikke opp noe fornuftig angående hvor mye aktivitet de kan få når. Om dere har kilder til det dere svarer, post dem gjerne (jeg er alltid litt skeptisk til å spørre om helse online, men veterinæren min er borte fra kontoret i noen dager til).

Jeg ville nok ikke gått igang med full trening rett etter at stingene er tatt. De kan revne opp, og det er ikke sikkert alt er helt greit inni enda. Jeg ville nok ventet en uke til med spann og løpetur, siden det er en husky regner jeg med det sikkert er full guffe. 

Skrevet
Just now, Wrigglebutts said:

Leser overskriften. Hjernen: jammen herregud, er ikke poenget med kastrering å slippe løp... ?

Ikke den eneste. :P

Skrevet

Jeg ventet i 14 dager før hun fikk rusle i hagen, etter en mnd lot jeg henne løpe litt alene og 2-3 uker etter det fikk hun leke med andre hunder. Selv om alt er grodd utenpå, tar det lengre tid før det gror innvendig. Men min hadde operasjon med åpen buk, med kikhullsoperasjon tar det vel litt kortere tid. Jeg ville være sikker på at alt var i orden, og var kanskje litt vel forsiktig, men better safe than sorry. 

Akkurat nå, simira skrev:

Ikke den eneste. :P

Absolutt ikke den eneste :P

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...