Gå til innhold
Hundesonen.no

1. november EFIT på Disen


Recommended Posts

Skrevet (endret)

For en gangs skyld både kom jeg på EFIT og skulle ut av huset, så her er dagen vår:

Ni-tiden: Bladde over kalenderen og kom på at det er EFIT-dag. Hvorfor ikke gjøre et forsøk (jeg synes egentlig ikke den kalenderen er så himla god, mye halvteite sitater og bilder).

0900.thumb.JPG.f0e1853bb3c97e69f1d3f6b0a7ed994b.JPG

En time senere stod jeg i kø på XXL. Butikkåpning på Storo med masse gode tilbud. Jeg fant en Lundhags-bukse som passet! (herremodell vel å merke) Ullsokker, ny dynejakke til gubben og litt mer.

1000.thumb.JPG.c1cad6f0a3c87a14cdca4ed617c9e796.JPG

Fra Storo kjørte jeg opp til Grefsenkollen. Litt grått mot toppen, men tur må til.

1100.thumb.JPG.05879f18fe0f1aec7096e0a78a4dab36.JPG

På andre siden så det litt bedre ut. Utsikt over bydelen.

1130.thumb.JPG.3cbf8c7fc3971ab44f290346ceb1e7b5.JPG

Da vi kom hjem bandasjerte jeg et sår som Kovu slikket på før vi dro ut. Upopulært.

1200.thumb.JPG.fa873b77e92157ad90de2dd0d777e033.JPG

Så fikset jeg nettsidene og litt annet småtteri på jobb.

1230.thumb.JPG.a889dbb95cfa2656ae722e6c117ca881.JPG

Før jeg spiste lunsj og gledet meg litt til FERIE!

1300.thumb.JPG.97e64c1c8c72995d3c19a1089a129b39.JPG

Rimelig sliten etter dagens gjøremål, på tide med et langt, varmt bad. Jeg er skrekkelig glad i badet og ikke minst badekaret mitt!

1400.thumb.JPG.06b14488a055386de24cd8cb8f5b32ba.JPG

Beundrer paprikaene mine. Har høstet et par nå, og flere går i kyllingsalaten til middag i dag. Jeg tviler på at de som fortsatt henger igjen blir ordentlig modne, men vi får se. Fuglenetting mot ridgebacken...

1500.thumb.JPG.611944c289385fd06944906090bef76d.JPG

Glemte nesten å ta bilde rundt middagstider. Potetstappe med erter og pepperoni var kjempegodt! (vi hadde laks til også)

1630.thumb.JPG.b1cbdd78685da69be182b10a102ea35e.JPG

Etter middag la gubben seg på sofaen. Som vanlig kom Kovu travende og skviset seg inn mellom ham og sofaryggen.

1730.thumb.JPG.0ece2d67d60922083083d84e35dcbab8.JPG

Jeg parkerte foran maskina og spilte Cleopatra resten av dagen. Siden jeg var grytidlig oppe med elektriker dagen før så var jeg trøtt og det ble tidlig kveld.

1900.thumb.JPG.552903239cd3e08743ea07fb45af826c.JPG

 

 

Endret av simira
  • Like 8
Skrevet
1 hour ago, Sona said:

Åhhh, Pharaoh er så artig! Et av mine favorittspill i oppveksten:wub:  Samt Zeus.

Jeg spiller gjennom Zeus, Pharaoh og Caesar med jevne mellomrom. :P Og Heroes of Might and Magic 3-6.

Skrevet

Ser ut som en deilig dag! Tenkte på å komme meg på xxl før jobb, men var redd det skulle være veldig mye folk. Angrer litt. 

Kovu som ligger helt inntil i sofaen :wub:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...