Gå til innhold
Hundesonen.no

1. november EFIT på Disen


Recommended Posts

Skrevet (endret)

For en gangs skyld både kom jeg på EFIT og skulle ut av huset, så her er dagen vår:

Ni-tiden: Bladde over kalenderen og kom på at det er EFIT-dag. Hvorfor ikke gjøre et forsøk (jeg synes egentlig ikke den kalenderen er så himla god, mye halvteite sitater og bilder).

0900.thumb.JPG.f0e1853bb3c97e69f1d3f6b0a7ed994b.JPG

En time senere stod jeg i kø på XXL. Butikkåpning på Storo med masse gode tilbud. Jeg fant en Lundhags-bukse som passet! (herremodell vel å merke) Ullsokker, ny dynejakke til gubben og litt mer.

1000.thumb.JPG.c1cad6f0a3c87a14cdca4ed617c9e796.JPG

Fra Storo kjørte jeg opp til Grefsenkollen. Litt grått mot toppen, men tur må til.

1100.thumb.JPG.05879f18fe0f1aec7096e0a78a4dab36.JPG

På andre siden så det litt bedre ut. Utsikt over bydelen.

1130.thumb.JPG.3cbf8c7fc3971ab44f290346ceb1e7b5.JPG

Da vi kom hjem bandasjerte jeg et sår som Kovu slikket på før vi dro ut. Upopulært.

1200.thumb.JPG.fa873b77e92157ad90de2dd0d777e033.JPG

Så fikset jeg nettsidene og litt annet småtteri på jobb.

1230.thumb.JPG.a889dbb95cfa2656ae722e6c117ca881.JPG

Før jeg spiste lunsj og gledet meg litt til FERIE!

1300.thumb.JPG.97e64c1c8c72995d3c19a1089a129b39.JPG

Rimelig sliten etter dagens gjøremål, på tide med et langt, varmt bad. Jeg er skrekkelig glad i badet og ikke minst badekaret mitt!

1400.thumb.JPG.06b14488a055386de24cd8cb8f5b32ba.JPG

Beundrer paprikaene mine. Har høstet et par nå, og flere går i kyllingsalaten til middag i dag. Jeg tviler på at de som fortsatt henger igjen blir ordentlig modne, men vi får se. Fuglenetting mot ridgebacken...

1500.thumb.JPG.611944c289385fd06944906090bef76d.JPG

Glemte nesten å ta bilde rundt middagstider. Potetstappe med erter og pepperoni var kjempegodt! (vi hadde laks til også)

1630.thumb.JPG.b1cbdd78685da69be182b10a102ea35e.JPG

Etter middag la gubben seg på sofaen. Som vanlig kom Kovu travende og skviset seg inn mellom ham og sofaryggen.

1730.thumb.JPG.0ece2d67d60922083083d84e35dcbab8.JPG

Jeg parkerte foran maskina og spilte Cleopatra resten av dagen. Siden jeg var grytidlig oppe med elektriker dagen før så var jeg trøtt og det ble tidlig kveld.

1900.thumb.JPG.552903239cd3e08743ea07fb45af826c.JPG

 

 

Endret av simira
  • Like 8
Skrevet
1 hour ago, Sona said:

Åhhh, Pharaoh er så artig! Et av mine favorittspill i oppveksten:wub:  Samt Zeus.

Jeg spiller gjennom Zeus, Pharaoh og Caesar med jevne mellomrom. :P Og Heroes of Might and Magic 3-6.

Skrevet

Ser ut som en deilig dag! Tenkte på å komme meg på xxl før jobb, men var redd det skulle være veldig mye folk. Angrer litt. 

Kovu som ligger helt inntil i sofaen :wub:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...