Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ben snakk med jegere til høsten, og få legger av elg, hjort eller rådyr.  Til godbiter er det ofte billigere å kjøpe vanlig mat (ost, rent kjøtt osv.) og dele opp selv. Ellers er det en del oppskrifter på forumet her hvis du vil prøve å lage.
    • Er så dyrt å kjøpe mange små poser å vill bare ha så jeg slepper å kjøpe på lenge. Noen som vet om det er noe plass man kan kjøpe store partier med godis og ben til min hund? 
    • Hvis hunden ikke blir når du ber den om det så kan den det ikke. Da har det ingen  hensikt å be hunden om å bli. Dette kommer an på veldig mye informasjon som du ikke oppgir. Hvor gammel er hunden? Er den vant til å være alene? Hvordan har du gått fram med alenetrening? Jeg tenker at dette grunner i separasjonsangst, at hunden ikke er trygg på å være alene eller bli utestengt. Da må dette trenes på gradvis og på en måte som ikke trigger angsten. Tren separat på bli-øvelsen, og å gå å legge seg i sengen eller på et teppe som du kan bruke. Ikke bruk dette sammen med å stenge hunden alene før den er trygg på begge deler. 
    • Jeg har ett problem med den ene hunden min. Når hunden skal være på ett rom eller at jeg deler leiligheten av litt og lukker døra. Ber hunden om å bli men det gjør den ikke også må jeg holde båndet til hunden og lukker døra. Da blir hunden sint på meg og biter meg i armen sånn at jeg får blåmerker eller sår. Hva gjør jeg feil?     
    • Jeg hadde sjekket ut Hovawarten (https://hovawart.no/) og vurdert om det kunne vært et alternativ. Finnes kull etter hyggelige foreldre i Norge nå, og ventes enda ett kull. 
×
×
  • Opprett ny...